Biznes Hotel
KATEGORIE
III Ogólnopolski Kongres Menedżerów i Właścicieli Hoteli i Obiektów Hotelowych - video relacja
Pobierz darmowe raporty
 • Rynek obiektów konferencyjnych w Polsce w 2018 r.
  Format: pdf - 347,99 KB
  Pobierz plik
 • Raport rynek konferencyjny 2016
  Format: pdf -
  Pobierz plik
 • Raport Obiektów Konferencyjnych w Polsce 2015
  Format: pdf -
  Pobierz plik
Pokaż więcej raportów

Innowacja, która zrewolucjonizuje łazienki w miejscach o dużym natężeniu ruchu

W miejscach o dużym natężeniu ruchu np. na stadionach, lotniskach, w centrach handlowych, łazienki są często zatłoczone i brudne, a ich utrzymanie w czystości stanowi duże wyzwanie dla osób odpowiedzialnych za zarządzanie obiektem. Aby zapobiec tego rodzaju problemom, Tork - światowy lider w branży artykułów higienicznych, opracował nowy system do wycierania rąk - Tork PeakServe system niekończących się ręczników, idealnie sprawdzający się w miejscach o dużym natężeniu ruchu. Nowy system łączy nieosiągalną dotychczas wydajność z unikalnym sposobem dozowania ręczników. Dzięki nowej technologii zarządzający obiektami będą w stanie obsłużyć nawet o 250% więcej gości i upłynnić ruch w łazience.

Duże grupy ludzi znacząco eksploatują łazienki oraz ich wyposażenie. Mydło i papier szybko się kończą, a ekipy sprzątające z trudem nadążają ze sprzątaniem. Najnowsze badania pokazują, że brudne i zatłoczone łazienki to największy problem dla gości przebywających w miejscach o dużym natężeniu ruchu - ponad 70% respondentów niemiło wspomina wizytę w łazience, a 25% stara się w ogóle unikać łazienek w takich miejscach.

“W miejscach o dużym natężeniu ruchu panuje zasada: im więcej ludzi tym lepszy biznes. Satysfakcja gości to cenna waluta, a wygląd łazienki ma na to bezpośredni wpływ. Badania pokazują, że co trzecia osoba unikająca korzystania z łazienki jednocześnie ogranicza ilość spożywanego jedzenia i picia. Takie podejście może mieć negatywny wpływ na prowadzoną działalność, ponieważ licznie odwiedzane miejsca często czerpią duże zyski ze sprzedaży przekąsek i napojów”, twierdzi Wioletta Broda, Senior Product Manager, SCA.

Osoby zarządzające obiektami muszą zadbać również o płynny przepływ gości korzystających z łazienek. Do niedawna kierownicy obiektów mogli wybierać między ręcznikami w roli o wysokiej wydajności a ręcznikami składanymi, które można było łatwiej uzupełniać. „Skorzystaliśmy z obu możliwości i połączyliśmy to, co w nich najlepsze tworząc rewolucyjną hybrydę. Ktoś może pomyśleć, że chodzi tylko o suszenie rąk, w rzeczywistości mówimy o najważniejszej innowacji w tej dziedzinie na przestrzeni ostatnich 20 lat - goście na pewno zauważą różnicę”, dodaje Wioletta Broda.

Kilka ważnych faktów na temat Tork PeakServe®:

 • Największa wydajność na rynku – w jednym dozowniku mieszczą się 2132 ręczniki
 • Jedno ładowanie dozownika wystarcza do obsługi ponad 1000 osób (co odpowiada np. pasażerom 20 autokarów)
 • Korzystanie z ręcznika zajmuje 3 sekundy (aby wysuszyć ręce za pomocą suszarki do rąk potrzeba co najmniej 10 sekund)
 • Opatentowana technologia gwarantuje łatwe i bezproblemowe dozowanie zawsze po jednym ręczniku
 • Wymiana wkładu trwa dwa razy krócej, a uzupełnianie jest możliwe w dowolnym momencie.

Wyniki badań dotyczących łazienek o dużym natężeniu ruchu:

 • 71% odwiedzających ma nieprzyjemne doświadczenia w łazienkach o dużym natężeniu ruchu. 28% twierdzi, że często (lub zawsze) jest to niemiłe doświadczenie
 • 42% respondentów twierdzi, że niemiłe doświadczenia w łazienkach miały również negatywny wpływ na ogólną satysfakcję z imprezy, w której uczestniczyli
 • 4 na 10 osób opowiada znajomemu lub komuś z rodziny o nieprzyjemnych doświadczeniach w łazience (4% osób opisuje swoje doświadczenia w mediach społecznościowych)
 • Brudne i zatłoczone łazienki to jeden z najczęstszych problemów wśród gości biorących udział w wydarzeniach i imprezach masowych. Najczęstszym powodem niechęci do korzystania z łazienek w miejscach publicznych jest obawa przed brudem (37%). Ważną kwestią jest także czas. Respondenci najbardziej obawiają się, że będą zmuszeni zbyt dużo czasu spędzić w łazience i ominie ich to co najważniejsze
 • Jedna trzecia (32%) gości stara się mniej jeść i pić, aby uniknąć wizyty w łazience.

Informacja prasowa
Redakcja Biznes Hotel

Skontaktuj 
się z autorem:

Co otrzymasz po podaniu adresu e-mail?

 • dostęp do wszystkich treści na stronie biznes-hotel.pl,
 • cotygodniową porcję newsów i inspiracji, czyli newsletter Biznes Hotel
 • informacje o wydarzeniach organizowanych przez Biznes Hotel,

Dziękujemy za docenienie!

Administratorem Twoich danych osobowych jest Forum Media Polska spółka z o.o., ul. Polska 13, 60-595 Poznań (dalej: My). Będziemy przetwarzać powyższe dane w celach marketingowych. Przysługuje Ci prawo do cofnięcia zgody na komunikację z naszej strony w każdym czasie. Możesz to łatwo uczynić, dzwoniąc na 61 66 55 800 lub poprzez przesłanie maila na adres: bok@forum-media.pl.

Zgadzam się na kontakt ze strony wydawnictwa Forum Media Polska sp. z o.o. drogą elektroniczną i telefoniczną w celach marketingowych, w szczególności w celu przedstawiania sprofilowanej oferty produktów i usług wydawnictwa lub jego partnerów.

Tagi: #HoReCa, #aktualności

Przeczytaj także:

Piszą 
dla nas:
2014 @ FORUM MEDIA POLSKA Sp. z o.o.
Zdjęcia udostępnia fotolia.pl