Ranking Travelist.pl: Najlepsze aquaparki w Polsce

Raporty

Kąpiel ze Smokiem Wawelskim, zjeżdżalnia w otoczeniu rekinów, termalny relaks z widokiem na Tatry czy rajski odpoczynek pod palmami? To tylko niektóre atrakcje polskich aquaparków. Eksperci portalu Travelist.pl wybrali najlepsze miejsca na wodną zabawę w naszym kraju. Sprawdźmy, gdzie warto się wybrać po zastrzyk adrenaliny, a gdzie zrelaksować się w dobroczynnej solance.

 

Źródło: parkofpoland.com


10. Aquapark FALA, Łódź

Ten tropikalny ogród w centrum miasta jest pełen atrakcji dla całej rodziny. Piaszczysta plaża, palmy i karaibski bar nadają łódzkiemu Aquaparkowi FALA egzotycznego klimatu. Znajdziemy tu 7 basenów wewnętrznych i zewnętrznych o łącznej powierzchni 2500 m2, rwącą rzekę, wodospady oraz sztuczne fale. Na gości czekają też zjeżdżalnie wzbogacone o multimedialne efekty specjalne – w tym największa pod względem średnicy rury zjazdowej zjeżdżalnia w Polsce. A w sezonie letnim można dodatkowo skorzystać z jedynej legalnej naturystycznej plaży w centralnej Polsce.

9. Wrocławski Park Wodny

Wrocławski Park Wodny to idealne miejsce zarówno dla rodzin z dziećmi, jak i osób spragnionych mocniejszych wrażeń. Maluszki (już od 4. miesiąca życia) mogą oswajać się z wodą w specjalnie do tego przystosowanej, unikalnej Zatoce Dziecięcej. Natomiast starsi mają możliwość poszaleć na ekstremalnej zjeżdżalni High-Fly ze skocznią. Jest tutaj jeszcze 6 innych zjeżdżalni, a prawdziwy relaks sprawia przepłynięcie „Leniwą rzeką” do zewnętrznego basenu wypełnionego wodą solankową o temperaturze 32°C. W obiekcie nie mogło zabraknąć również strefy saun, wellness i fitness.

8. Termy Maltańskie, Poznań

Przez długi czas był to największy aquapark w Polsce. Termy Maltańskie podzielone są na dwie części – rekreacyjną i sportową. Można tu powygrzewać się w solance wydobywanej z głębokości 1300 m, ale i  popływać wyczynowo. Poznański kompleks dysponuje dziewięcioma basenami – solankowymi, geotermalnymi, basenem z falami, do skoków czy olimpijskim. Duży efekt na odwiedzających wywierają wzbogacone o efekty specjalne zjeżdżalnie, a maluchom z kolei szczególnie przypada do gustu zabawa na prawdziwym statku pirackim.

7. Termy Chochołowskie, Chochołów

Największy kompleks termalny na Podhalu? To właśnie Termy Chochołowskie! Każdy może znaleźć tutaj coś dla siebie – jest miejsce na prozdrowotny relaks, aktywności sportowe czy wodne szaleństwo. Najmłodsi mają do swojej dyspozycji m.in. plac zabaw, akwarium lub zjeżdżalnię. Natomiast dorośli mogą relaksować się w basenach termalnych lub jacuzzi wypełnionym wodą solankową. Mało kto nie ulega tutejszemu saunarium, obok którego znajduje się olbrzymi taras z zapierającym dech w piersiach widokiem na Tatry. Prawdziwych hedonistów ucieszą natomiast beczki termalne i rozbudowana strefa SPA.
 

Źródło: magazyn.travelist.pl


6. Aqua Park Zakopane

Jeśli poszukujecie dobrej zabawy i dawki zdrowotnego relaksu, to koniecznie wybierzcie się do zlokalizowanego w sercu Tatr Aqua Parku Zakopane. Kąpiel w krystalicznej wodzie z widokiem na Giewont zachwyci każdego. Na spragnionych wodnych atrakcji czeka ponadto Dzika Rzeka i pięć zjeżdżalni, z których najdłuższa ma aż 170 metrów. Rozrywki dostarczy również basen rekreacyjny z gejzerami, kaskadami i biczami wodnymi. Warto pamiętać, że tamtejsza woda zawiera zbawienne dla ciała minerały – m.in. wapń, magnez, siarkę, potas i krzem. Ten skład chemiczny pozytywnie wpływa na cerę i narządy ruchu oraz łagodzi dolegliwości reumatyczne.

5. Park Wodny Kraków

Wodny Park w Krakowie to idealne miejsce dla fanów jazdy bez trzymanki. Jeden z największych krytych kompleksów basenowych w Polsce ma 8 zjeżdżalni o łącznej długości ponad 800 m. Na odwiedzających czekają także baseny rekreacyjne z hydromasażami, przeciwprądami oraz fontannami, z których jedna ma kształt krakowskiego symbolu – Smoka Wawelskiego. Najmłodsi mogą postrzelać z armatek na statku pirackim, a odważniejsi mają możliwość zmierzenia się ze ścianką wspinaczkową. Na stęsknionych za morzem czeka basen odtwarzający morskie fale. Co ważne – baseny czyszczone są ozonem, więc nie poczujemy tu nielubianego przez niektórych zapachu chloru.

4. Termy Bukovina, Bukowina Tatrzańska

Termy Bukovina nie bez powodu mogą pochwalić się I miejscem w konkursie SPA Prestige Awards 2015 w kategorii „Najlepsze baseny termalne i aquaparki”. Na ten imponujący kompleks u podnóża Tatr składa się aż 12 imponujących basenów termalnych z wodą w temperaturze od 28°C do 36°C. Do tego każdy spośród nich wyróżnia się wyjątkową, regionalną nazwą, a wśród atrakcji można znaleźć także zjeżdżalnie, strefę saun, czy grotę solną.

3. Aquapark Reda

To kąpielisko zdecydowanie wywołuje najwięcej emocji w Polsce, a wszystko z powodu obecnych tu… rekinów! Aquapark w Redzie połączony jest z oceanarium, dzięki czemu zjeżdżając podświetlonym tunelem, możemy podziwiać te egzotyczne zwierzęta sprowadzone prosto ze Sri Lanki. Emocji dostarczają również zjeżdżalnie o 3 poziomach trudności – rodzinna Multi Adventure, Blue Cosmo z efektami multimedialnymi i pionowa Ultra Speed dla odważnych. Na odwiedzających czeka ponadto Wulkan, czyli ogromne, 24-osobowe jacuzzi.
 

Źródło: magazyn.travelist.pl


2. Baseny Tropikalne Binkowski Resort, Kielce

Nie trzeba lecieć do ciepłych krajów, żeby rozkoszować się żarem tropików. Osiem basenów pod rozsuwaną kopułą o łącznej powierzchni 1200 m2, zjeżdżalnie wodne oraz place zabaw dla dzieci stanowią idealny zestaw na wakacyjny odpoczynek w kieleckim ośrodku Binkowski Resort. Na miejscu można odprężyć się w saunarium, gdzie znajduje się największa w Polsce 130-osobowa sauna lub zrelaksować się w witalnym i aromatycznym basenie. A wszystko to w otoczeniu najprawdziwszych palm!
 

Źródło: magazyn.travelist.pl

 


1. Suntago – Wodny Świat, Wręcza k. Mszczonowa

Największy aquapark w Europie stanowi prawdziwe źródło atrakcji. Całkowita powierzchnia kąpieliska w kompleksie Suntago we Wręczy zajmuje 3500 m2. Główną atrakcją jest ogromny basen o powierzchnmi 1000 m2 z efektowną falą i sztucznymi rzekami. Na terenie ogrodu znajduje się aż 700 prawdziwych palm, zdumiewająca strefa relaksu z otwieranym dachem, saunarium z dziesięcioma tematycznymi saunami, mineralne baseny zdrowotne, gabinety do masażu, a do tego aż trzydzieści zjeżdżalni. To wszystko sprawia, że Suntago to prawdziwy, tropikalny raj pod Warszawą, który musicie odwiedzić tego lata!

Więcej szczegółowych informacji o najlepszych aquaparkach w Polsce można znaleźć na stronie www.magazyn.travelist.pl/najlepsze-aquaparki-w-polsce/.

Przypisy