Poznaj magazyn Biznes Hotel

„Biznes Hotel” to czasopismo skierowane do właścicieli i menedżerów hoteli oraz obiektów hotelowych takich jak, pensjonaty, zamki, dworki, pałacyki posiadające ofertę zarówno dla klienta indywidualnego, jak i biznesowego. Rozwiązania prezentowane na łamach magazynu zawsze przekładają się na konkretne efekty – wzrost liczby gości hotelowych, wyższą rentowność obiektu, czy ograniczenie kosztów.
Gotowe do wdrożenia rozwiązania hotelowe, rozłożone na czynniki pierwsze i przetestowane pozytywnie w innych obiektach – rekomendujemy wyłącznie to, co sprawdziło się u liderów branży hotelowej. Zespół autorski składa się wyłącznie z uznanych ekspertów, których wiedza i doświadczenie poparte są sukcesami w postaci poprawy rentowności firmy, zwiększenia obłożenia w hotelu czy przeprofilowania restauracji w dochodowy biznes.

Stałe działy

Hotel marketing

 
W dziale „Hotel marketing” eksperci z branży wyjaśniają m.in., jak wykorzystać narzędzia marketingowe do promocji usług hotelowych dla klienta indywidualnego i biznesowego. Z tego działu czytelnicy dowiadują się również, jak sprzedawać usługi specjalne i pakietowe oraz jakie są kreatywne i sprawdzone pomysły na atrakcje, które przyciągają gości, jak zarabiać na klienta, który już odwiedził hotel oraz w jaki sposób włączyć personel do sprzedaży usług.

Technologie w hotelarstwie

 
W „Technologiach w hotelarstwie” opisujemy nowoczesne technologie, w jakie powinien zostać wyposażony hotel, żeby mieć pełny obraz wszystkich procesów, które dzieją się w hotelu. Z tego działu czytelnicy dowiedzą się, jak rozwiązania od dostawców nowych technologii mogą wpłynąć na poprawę sytuacji z pracownikami, problemy z marketingiem i sprzedażą, czy ograniczyć koszty eksploatacji.

Hotelowy know-how

 
W dziale „Hotelowy know-how” zdradzamy tajniki najlepszych ekspertów z branży, odpowiadamy na pytania, jak zarządzać biznesem konferencyjnym, aby w sposób ciągły zapewniał obiektom przypływ gotówki. Wyjaśniamy również, jak zbudować sprawny zespół pracowników recepcji, pokojówek, kucharzy i kelnerów, którzy bez trudu poradzą sobie z codziennymi wyzwaniami. Czytelnicy mogą dowiedzieć się również, jak ograniczać koszty funkcjonowania hotelu, stosując sprawdzone i proste rozwiązania, czy egzekwować nienagannej jakości prac i zabezpieczanie działań hotelu, nie przepłacając.

Optymalizacja kosztów

 
Z działu optymalizacja kosztów dowiesz się, jak osiągnięto najniższe wskaźniki bez wpływu na jakość odczuwalną dla klienta – porównanie wskaźników kosztowych z różnych hoteli (zużycia detergentów, mediów etc.). Jak ekonomicznie, ale i maksymalnie wydajnie zorganizować pracę hotelu, w tym pralnię, ochronę i sprzątanie czy gastronomię?

SPA w hotelu

 
W „Biznes Hotel” poświęciliśmy również osobny dział tematyce SPA w hotelu, które jest coraz bardziej pożądanym elementem w hotelu. W „SPA & Wellness” podpowiadamy, jak odpowiednio wyposażyć i zaaranżować SPA oraz w jakie akcesoria warto się wyposażyć. Anna Tafelska, która prowadzi ten dział dzieli się gotowymi do wdrożenia rozwiązaniami hotelowymi rozłożonymi na czynniki pierwsze.

Poradnik inwestora

 
Imponująca liczba nowych inwestycji hotelarskich i coroczne rekordy nowych otwarć wymuszają na właścicielach istniejących obiektów hotelowych inwestycje, które pozwolą im zachować pozycję na rynku. Dlatego w każdym numerze dołączamy dodatek „Poradnik Inwestora”. Piszemy m.in. o tym, jak przygotować się do inwestycji hotelowej i uniknąć podstawowych błędów czyhających na początkujących inwestorów, na co zwrócić uwagę kupując hotel, jakie są najnowsze rozwiązania w dziedzinie budowy hoteli, a także jak dobrać całe wyposażenie do hotelu. 

W najnowszym wydaniu m.in.:

HOTEL MARKETING

  • Skuteczne działania SoMe w HoReCa

HOTELOWY KNOW-HOW

  • Centrum Sportu i Rozrywki WR Sport – miejsce na Twoje wydarzenie. Wszystko, czego potrzebujesz, w jednym miejscu!

TECHNOLOGIE W HOTELARSTWIE

  • Wywiad ekspercki z Panią Agnieszką Maciejko na temat infrastruktury ładowania dla pojazdów elektrycznych w obiektach hotelowych

TURYSTYKA

  • Travelist.pl: wakacje 2023 z lepszym wynikiem niż w ubiegłym roku

PORADNIK INWESTORA

  • Dodatki. To one odpowiadają za efekt!