Autor: Anna Kędzierska

Absolwentka dziennikarstwa; w redakcji Magazynu Travelist od 2017 roku. „Głos” Travelista w podcastach zrealizowanych w ramach kampanii "Poznaj Polskę z Travelist". Widywana w Warszawie, Lublanie i Bangkoku oraz… na szklanym ekranie w programach dedykowanych najpiękniejszym plażom w Polsce. Lubi tworzyć zdjęcia na Dolnym Śląsku, praktykować jogę na Podlasiu i pisać w drewnianym domku nad Narwią.

Działy
Wyczyść
Brak elementów
Wydanie
Wyczyść
Brak elementów
Rodzaj treści
Wyczyść
Brak elementów
Sortowanie

Nieoczywiste kierunki na podróże wiosną: filmowe plenery Jury Krakowsko-Częstochowskiej

Zbliżająca się wiosna to idealny czas na zwiedzanie ciekawych miejsc i ruch na świeżym powietrzu. Szczególnie wówczas, jeśli sceneria dookoła jest iście filmowa. Rozległe doliny, malownicze wzgórza, pustynie, gęste lasy, tajemnicze skalne formy, a do tego średniowieczne warownie. Tak w kilku słowach można opisać jurę krakowsko-częstochowską, która – ze względu na krajobraz – określana bywa polską Szkocją. Redakcja „Magazynu Travelist” podpowiada, jakie punkty warto odwiedzić na jednej z najsłynniejszych tras turystycznych w Polsce, do której z Wrocławia, Krakowa, Katowic czy Łodzi można dojechać w nie więcej niż 2 godziny. Ciekawi szczegółów?

Czytaj więcej

TOP 7 designerskich i luksusowych hoteli blisko stoków narciarskich

Zamieszkać blisko wyciągu – to marzenie niejednego narciarza i snowboardzisty. A gdy dodatkowo miejsce na nocleg jest naprawdę wyjątkowe, przyjemność z zimowego wyjazdu w góry nie ma sobie równych. Redakcja Magazynu Travelist przygotowała listę designerskich i luksusowych hoteli położonych zaledwie kilka kroków od popularnych stacji narciarskich.

Czytaj więcej