Autor: Elżbieta Smirnow

Doświadczony radca prawny z ponad 10-letniną praktyką prawniczą. W swojej praktyce jako radca prawny świadczy usługi bieżącego doradztwa w zakresie prawa pracy oraz ubezpieczeń społecznych dla międzynarodowych korporacji oraz małych i średnich przedsiębiorstw. Posiada doświadczenie w prowadzeniu sporów sądowych we wszystkich dziedzinach prawa pracy, w tym w szczególności w sprawach dotyczących rozwiązania umów o pracę i związanych z nimi roszczeń, ustalenia istnienia stosunków pracy, przypadków molestowania w miejscu pracy, dyskryminacji, mobbingu, pracy w godzinach nadliczbowych.

Działy
Wyczyść
Brak elementów
Wydanie
Wyczyść
Brak elementów
Rodzaj treści
Wyczyść
Brak elementów
Sortowanie

List intencyjny a umowa przedwstępna – w jaki sposób stosować te dwa dokumenty w relacjach między pracodawcą a przyszłym pracownikiem?

Często zawarcie umowy o pracę jest odwleczone w czasie z uwagi na przeszkody natury prawnej czy faktycznej. Proces rekrutacji oraz pozyskanie przyszłego pracownika jest często wieloetapowym, długim procesem nie tylko dla pracodawcy, lecz także pracownika. Zatrudnienie wybranego pracownika często następuje w późniejszym okresie z uwagi na okoliczności, takie jak konieczność wypowiedzenia umowy o pracę przez pracownika czy obowiązujący go zakaz konkurencji. Aby zagwarantować pracownikowi zawarcie z nim umowy o pracę, a pracodawcy pozyskanie wybranego pracownika, dochodzi do zawierania umowy przedwstępnej lub uzyskiwania przez pracownika listu intencyjnego.

Czytaj więcej