Bateria Intellimix - nowy standard higieny

Aktualności

Intellimix® firmy Ideal Standard to bezdotykowa armatura oferująca najwyższy standard higieny w publicznych łazienkach i toaletach. Każdorazowe mycie rąk z użyciem mydła, bez kontaktu z baterią, przenosi higienę na wyższy poziom.

Elektroniczna, bezdotykowa bateria Intellimix, zaprojektowana została tak, aby przy każdym użyciu dozować zarówno mydło, jak i wodę, podnoszac w ten sposób jakość i efektywność mycia rąk. Taki standard jest pożadanym rozwiązaniem w łazienkach i toaletach znajdujących się w miejscach takich jak biura, hotele, restauracje, szkoły, przedszkola, galerie handlowe, szpitale, stacje benzynowe itp. obiekty, z których w ciągu dnia korzysta wiele osób. 
 


Intellimix zapewnia zoptymalizowany cyfrowy cykl mycia z użyciem mydła i wody za każdym razem, gdy użytkownik korzysta z baterii. UWAGA: nie ma możliwości zmiany działania na opcję “bez mydła”. Bateria dostarcza zoptymalizowane ilości wody i mydła, które pozwalają na dokładne, a jednocześnie ekonomiczne umycie rąk za każdym razem.  
 Według badań przeprowadzonych przez filmę Ideal Standard ilość mydła i wody automatycznie dawkowana przez Intellimix podczas cyklu mycia jest relatywnie mniejsza niż podczas tradycyjnego korzystania z armatury (osobne użycie mydła i wody). Szacuje się, że stosując baterię Intellimix można oszczędzić nawet do 80 procent na mydle i 85 procent na wodzie.
 
Obsługa Intellimix jest całkowicie bezdotykowa I intuicyjnie prosta: aby armatura zaczęła działać wystarczy podłożyć dłonie pod baterię. Wypływ mydła oraz wody następuje automatycznie. Aby zwiększyć komfort korzystania z baterii, w momencie uruchomienia armatury na wbudowanym ekranie TFT wyświetla się instrukcja działania.  Ekran można ustawić tak, aby w czasie gdy armatura nie pracuje, wyświetlał np. logo firmy, obraz reklamowy lub ważną informację dla pracowników/gości.

 


Bateria Intellimix dostępna jest w dwóch eleganckich wersjach wykończenia: Chrome i Black Onyx.

Za rewolucyjne podejście do mycia rąk oraz innowacyjne cechy konstrukcyjne bateria Intellimix w 2021 roku otrzymała dwa prestiżowe wzornicze wyróżnienia:  Red Dot oraz iF Design Award. 
Red Dot jest cenionym międzynarodowym znakiem wyjątkowej jakości wzornictwa. Od momentu powstania w 1955 roku jest poszukiwanym i nobilitującym wyróżnieniem. W 2021 roku bateria Intellimix uzyskując to wyróżnienie pokonała blisko 18 tys. konkurentów.

 


Z kolei iF DESIGN AWARD od 67 lat jest uznawany za arbitra jakości wyjątkowego wzornictwa i jest jedną z najważniejszych nagród w dziedzinie wzornictwa na świecie. W ub. roku w konkursowe szranki iF stanęło ponad 10 tys. produktów.

Zdaniem firmy Ideal Standard przestrzenie wspólne powinny być  projektowane ze szczególną dbałością o ochronę zdrowia i dobrego samopoczucia użytkowników. Zdobycie tych nagród jest potwierdzeniem, że Intellimix stanowi ważny krok naprzód, jeśli chodzi o podnoszenie standardów higieny w publicznych umywalniach, przy jednoczesnej poprawie zrównoważonego rozwoju i wzbogaceniu doświadczeń użytkowników związanych z myciem rąk. 
 


Działanie baterii Intellimix zaprezentowane jest na wideo, które można obejrzeć pod tym linkiem: https://www.youtube.com/watch?v=BiFxQbp1bQw

Przypisy