Długi sierpniowy weekend idealny na city break! Kiwi.com sprawdza dokąd wybierzemy się w tym roku - kraje nordyckie chętnie wybierane na ucieczkę od fali upałów

Aktualności

Wyniki badania przeprowadzone przez agencję Stemmark* na zlecenie Kiwi.com, firmy traveltech i wyszukiwarki tanich lotów wskazały, że mimo wysokich cen i inflacji, Polacy nie zamierzają zrezygnować z podróżowania. W tym roku ponad 53% ankietowanych ma zamiar udać się w przynajmniej jedno miejsce za granicą, którego do tej pory nie mieli okazji zobaczyć, a niemal co czwarty ankietowany (24,8%) wyruszy w podróż mniej utartymi szlakami, z dala od tłumów turystów. Zbliżający się długi weekend, wypadający w tym roku 15 sierpnia (we wtorek) to świetna okazja, zwłaszcza dla tych, którzy dłuższy urlop mają już za sobą, by udać się na city break. Analiza Kiwi.com wskazuje, że niemal 30% użytkowników, którzy wybiorą się poza granice kraju, na miejscu spędzi od 3 do 6 dni, za bilet lotniczy płacąc średnio 148 EURO, a na najkrótszych trasach 105 EURO. 11 sierpnia (piątek) to najczęściej wybierany dzień na początek podróży. Kiwi.com sprawdziło, które kierunki cieszyły się największą popularnością.

W sierpniu warto na city break!

Wystarczy wziąć jeden dzień wolnego, aby cieszyć się 4 pełnymi dniami urlopu. Długie weekendy to świetna okazja na city break, zarówno dla tych, którzy dłuższy urlop mają już za sobą, jak i tych, którzy wakacjami będą dopiero się cieszyć. Analiza Kiwi.com wskazuje, że w tym roku niemal 30% użytkowników, którzy w tym czasie wybiorą się poza granice kraju, na miejscu spędzi od 3 do 6 dni. Kiwi.com wskazuje, że prawie co drugi użytkownik (49%) sierpniowy wyjazd zarezerwował na 3 tygodnie - 2 miesiące przed planowaną podróżą, a 22% nawet na 2-4 miesięcy wcześniej. Piątek, 11 sierpnia, to najczęściej wybierany dzień na początek weekendowej podróży.

Ile zapłaciliśmy za bilety?

Choć sezon wakacyjny w pełni, dokonując rezerwacji z tak dużym wyprzedzeniem, można było upolować bilety lotnicze w bardzo dobrej i przyjaznej dla portfela cenie. Wedle Kiwi.com polscy użytkownicy za bilet lotniczy na długi sierpniowy weekend zapłacili średnio 148 EURO, a na najkrótszych trasach 105 EURO.

Gdzie spędzimy długi weekend?

Mimo fali upałów południe Europy nadal cieszy się ogromną popularnością i przyciąga turystów z Polski, którzy marzą o ciepłym morzu i solidnej dawce słońca. Co ciekawe, jak wskazuje Kiwi.com, wielu z nas postawi na kraje nordyckie, głównie Szwecję i Norwegię. To świetna alternatywa dla tych, którzy marzą o odpoczynku na łonie natury w łagodnym klimacie, z przyjemną temperaturą, ale przede wszystkim bez upałów.

Użytkownicy Kiwi.com w tym roku na sierpniowy długi weekend najczęściej wybierali:

 1. Włochy
 2. Hiszpanię
 3. Grecję
 4. Norwegię
 5. UK
 6. Szwecję

Wśród najpopularniejszych tras znalazły się:

 1. Warszawa - Rzym
 2. Warszawa - Budapeszt
 3. Warszawa-Paryż
 4. Gdańsk - Sztokholm
 5. Kraków - Mediolan
 6. Kraków - Oslo
   

*Dane zostały zebrane między 14 a 24 października 2022 r. w ramach badania przeprowadzonego przez STEM/MARK dla Kiwi.com. Grupę docelową stanowią osoby w wieku 18 - 59 lat, które w ciągu ostatnich 6 lat co najmniej dwukrotnie były na wakacjach za granicą, z Rumunii (n=1010), Czech (n=1012), Słowacji (n=1008), Węgry (n=1014), Polska (n=1010). Stosowaną metodą jest wywiad wspomagany komputerowo (CAWI).

Przypisy