Euro Styl potrójnie nagrodzony

Aktualności

Firma Euro Styl z Grupy Dom Development zdobyła 3 główne nagrody w konkursie Baltic Real Estate Awards 2023 organizowanym przez EuropaProperty. Szczególne uznanie jury zyskała inwestycja Montownia Lofts & Experience triumfując w kategoriach „Hotel” (Hotel Project) i „Renowacja” (Refurbished/Renovation Project). Euro Styl został z kolei uznany za najlepszego dewelopera mieszkaniowego 2023 roku (Residential Developer).

Ideą Baltic Real Estate Awards jest wyróżnienie najlepszych projektów, deweloperów i inwestorów działających w regionie Morza Bałtyckiego. Konkurs obejmuje zasięgiem kilka krajów: Polska, Litwa, Łotwa, Estonia, Dania, Niemcy, Szwecja i Finlandia. Zarówno jakość zgłoszonych w tym roku projektów, jak i liczba nominacji jest wyrazem profesjonalizmu i solidności firm działających na rynkach nieruchomości w całym regionie.

POLECAMY

Tegoroczna inauguracja konkursu odbyła się 25 maja w Hotelu Radisson BLU w Sopocie. Wydarzeniu towarzyszyły panele dyskusyjne, a zwieńczeniem była gala wręczenia nagród. Ceremonia była spektakularnym wydarzeniem, które zgromadziło znamienitą publiczność - ponad 250-ciu przedstawicieli branży nieruchomości i pokrewnych. Wręczono 21 nagród w różnych kategoriach, z których aż 3 zdobyła firma Euro Styl z Grupy Dom Development.

Wydarzenie było okazją nie tylko do wyróżnienia, ale też do spotkania i rozmów przedstawicieli branży nieruchomości, miejskich innowatorów, liderów myśli i twórców zmian zachodzących na rynku. Bardzo ważnym zagadnieniem stało się ESG – zasady, które już dzisiaj kształtują rynek i branżę, a w przyszłości będą na nie jeszcze bardziej wpływać.

- Montownia to dla nas bardzo ważny projekt, włożyliśmy w nią wiele pracy, chcąc stworzyć miejsce wyjątkowe pod każdym względem. Tym bardziej cieszy więc fakt, że została zauważona i doceniona przez tak znamienite jury, dla którego istotne są priorytetowe również dla nas idee ESG – mówi Mikołaj Konopka, prezes zarządu spółki Euro Styl, członek zarządu Dom Development odpowiedzialny za obszar ESG w Grupie.

Wysyp nagród dla Montowni

Montownia Lofts & Experience to zabytkowy budynek o unikatowej architekturze zlokalizowany na postoczniowych terenach w centrum Gdańska. Znajduje się w niej 114 w pełni wyposażonych loftów z obsługą hotelową (stanowią one produkt inwestycyjny), a także strefa konferencyjna. Niebawem w parterze Montowni zacznie też działać największy w Trójmieście food hall z ponad 20 restauracjami. Przestrzenie wspólne budynku wzbogaca sztuka, m.in. wielkogabarytowe pejzaże oraz „Ławica Stworzeń” - 17 efektownych lamp o długości do 9 metrów, które zawisły między kondygnacjami - jedne i drugie są autorstwa uznanego gdańskiego artysty Tomasza Krupińskiego. Ściany loftów zdobią z kolei wielkoformatowe zdjęcia w stoczniowym klimacie, których autorem jest znany dokumentalista Michał Szlaga. Montownia działa zaledwie dwa miesiące i jeszcze przed otwarciem zyskała dwie prestiżowe nagrody - w konkursach European Property Awards 2021-2022 i Art in Architecture festival 2022. Wyróżnienia zdobyte poczas Baltic Real Estate Awards stanowią kolejny dowód wyjątkowości obiektu i dokonań Euro Stylu.

Przypisy