Gdzie szukać pracowników z branży HoReCa?

Poradnik inwestora

Sektor hotelarski i gastronomiczny wraca do normy po pandemii. Sytuacja na rynku pracy związana z ograniczeniami w branży HoReCa sprawiła, że wielu wykwalifikowanych pracowników było zmuszonych poszukać nowego zajęcia. W efekcie tego, w tej gałęzi usług zauważane są duże niedobory kadrowe. W jaki sposób pozyskać doświadczonych ludzi do pracy, by mieć pewność, że będą dobrze wykonywać swoje obowiązki? Dobrym sposobem jest skorzystanie z możliwości, jakie oferuje nowoczesna aplikacja Workinn.app.

POLECAMY

Sytuacja na rynku pracy – fala rekrutacji

W sektorze HoReCa trwa odrabianie pandemicznych strat. Fala zwolnień związana z ograniczeniami wynikającymi z trudnościami w utrzymaniu miejsc pracy w czasie, gdy były wprowadzone obostrzenia, spowodowała, że pracownicy musieli się przekwalifikować i poszukać nowego zatrudnienia (na blogu firmy Workinn przeczytacie między innymi o wymaganiach i obowiązkach stawianych na określonych stanowiskach pracy w branży HoReCa https://workinn.app/blog/). Według raportu dotyczącego ofert pracy w gałęzi HoReCa przeprowadzonego przez Grupę Progres, między kwietniem a majem 2022 pojawił się wysyp nowych ofert pracy, z których 35% dotyczyło kucharzy, 21% kelnerów i kelnerek, 12% kierowników zmiany, 10% barmanów1. Wiele ofert dotyczy pracy tymczasowej i sezonowej. Wygodną opcją jest skorzystanie z aplikacji, która łączy pracodawców ze zleceniobiorcami.

Dlaczego warto skorzystać z aplikacji Workinn.app?

Dzięki udogodnieniom Workinn.app można zaoszczędzić czas, otrzymać dostęp do kalendarza dostępności pracowników i zbudować zespół. Nie traci się czasu na pośredników, dodatkowe weryfikowanie kandydatów, przeglądanie CV – w systemie znajduje się baza odpowiednio zakwalifikowanych osób. W wygodny sposób można przeglądać zaufane profile. Cały proces jest zautomatyzowany i ułatwiony, elektroniczne umowy i kadry, a także korzystanie z panelu zarządzającego, w którym można wyświetlić historię pracy, grafiki, lokalizację i zarobki wpływa na swobodę, elastyczność i bezpieczeństwo tej formy zawierania umów. Rozliczenia i rejestry w jednym miejscu zmniejszają obieg dokumentów – to nie tylko wygodna, ale też przyjazna ekologii forma prowadzenia firmy.

Pracownicy chętnie rejestrują się w aplikacji Workinn.app, ponieważ dzięki niej mogą podjąć dodatkowe zatrudnienie, udostępnić swój terminarz i znaleźć dogodne warunki pracy dostosowane do swojego trybu życia.

Zweryfikowani pracownicy i pracodawcy

Aplikacja Workinn.app uproszcza procedury związane ze znalezieniem zleceniobiorców i wypełnieniem kwestii formalnych. Oparta jest na przejrzystych zasadach biznesowych, dlatego korzystanie z niej to sposób na bezpieczne połączenie osób oferujących pracę i tych, które szukają zatrudnienia. Pomaga w tym system rekomendacji, dzięki któremu można sprawdzić rzetelność każdej ze stron.

 

 

Przypisy