Dział: Poradnik inwestora

Działy
Wyczyść
Brak elementów
Wydanie
Wyczyść
Brak elementów
Rodzaj treści
Wyczyść
Brak elementów
Sortowanie

Dodatki. To one odpowiadają za efekt!

Wielu właścicieli hoteli w nieskończoność przekłada renowację wnętrz. Tymczasem brak czasu czy pieniędzy nie musi stać na drodze do stopniowego remontu! Warto zacząć od dodatków, które nie wymagają w większości żadnych skomplikowanych renowacji. Później można je przenieść już do nowego, odświeżonego wnętrza, zachowując w oczach gości ciągłość koncepcji. 

Czytaj więcej

Przeszłość, teraźniejszość i przyszłość – wywiad z dyrektorem generalnym hotelu Radisson Blu Sobieski

O szczegółach historii hotelu, aktualnych zmianach i planach na przyszłość, z redakcją rozmawia Pascal Gadet, Dyrektor Generalny hotelu Radisson Blu Sobieski w Warszawie. //

Czytaj więcej

Butikowy hotel w Paryżu projektu Tremend już otwarty, a w nim prace polskich artystów!

Paryż – światowa stolica mody i stylu – zachwyca swoim urokiem od czasów wielkiej przebudowy w XIX wieku. Wybudowane wówczas eleganckie kamienice z dużymi oknami i nowe pasy zieleni stały się wyznacznikiem wysublimowanego poziomu estetyki ówczesnej metropolii. W jednej z takich kamienic powstał właśnie butikowy hotel, projektowany przez warszawską pracownię architektoniczną Tremend.

Czytaj więcej

Między pustynią a niebem. Hotel krajobrazowy Ambiente™ Sedona z grafikami Glamora

Nie ma przesady w stwierdzeniu, że to miejsce niepowtarzalne. Zespół wzniesionych ponad ziemię mieszkalnych kubików pozwala sycić oczy skalistym pejzażem kanionu Red Rock w Arizonie. Zaczerpnięte z przyrody barwy i kształty powracają w luksusowych wnętrzach kompleksu – w postaci wielkoformatowych grafik ściennych Glamora z kolekcji Creative Collection, które w Polsce można nabyć u wyłącznego dystrybutora marki – sieci salonów z wyposażeniem wnętrz Dekorian Home.

Czytaj więcej

Szklane projekty Tremend

Szklane domy w Przedwiośniu Żeromskiego były utopijną wizją Polski, symbolem równości i dobrobytu po odzyskaniu przez kraj niepodległości. Dziś szkło w architekturze jest powszechnie wykorzystywane, nadaje bryle lekkości i nowoczesności. W swoich projektach chętnie sięgają po nie architekci pracowni Tremend, wykorzystując tworzywo zarówno jako materiał na ściany, jak i dachy.

Czytaj więcej

Hotel w stylu quiet luxury

Wyposażenie hotelu stanowi zbiór szczegółów, które decydują o tym, jakie sprawi wrażenie. Jeśli nie zwraca się na nie uwagi, są w stanie zrujnować renomę każdego obiektu i odwrotnie – kiedy o nie zadbamy, możemy podnieść ranking hotelu. To właśnie szczegóły budują styl quiet luxury, który zdobywa coraz większą popularność i idealnie sprawdza się w hotelowych wnętrzach. O tym, jak go wykorzystać, rozmawiamy z Anną Słowińską-Owczarek z firmy Deante.

Czytaj więcej

Tapeta na straży czystości hotelowych ścian

Obiekty hotelarskie i gastronomiczne powinny być wzorem oraz przykładem estetyki i czystości. Warto zadbać o to już na etapie budowy, wyposażania obiektu oraz ewentualnego remontu. Na rynku dostępnych jest wiele profesjonalnych materiałów odpornych na zabrudzenia oraz ścieranie, stworzonych z myślą o inwestycjach hotelowych.

Czytaj więcej

Hotele – drugie życie zabytkowych kamienic

Historyczne budynki i kamienice zachwycają swoją architekturą i budują tkankę miejską. Wśród nich można znaleźć też takie, które są pięknymi perełkami architektonicznymi pod miastem. Pałace i dworki chętnie zamieniane są na niewielkie hotele i pensjonaty. W miastach natomiast tę rolę przejęły kamienice. Te pamiątki historii stają się butikowymi hotelami łączącymi przeszłość z teraźniejszością. Doświadczenie w takich renowacjach ma warszawska pracownia Tremend, która przywróciła do życia już kilka takich miejsc. 

Czytaj więcej

Montownia w Gdańsku – industrialna surowość i historyczny sznyt w nowoczesnej odsłonie

W centrum Gdańska, na historycznych, postoczniowych terenach, w sercu rodzącej się do życia dzielnicy Młode Miasto znajduje się Montownia. To zabytkowy, poprzemysłowy budynek o unikatowej architekturze, który został poddany starannej rewitalizacji i przystosowany do nowych, współczesnych funkcji. W parterze będzie funkcjonował największy w Trójmieście food hall. Powyżej znajduje się centrum konferencyjne oraz część hotelowa ze 114 oryginalnymi loftami inwestycyjnymi, która pierwszych gości powitała już 1 kwietnia. Inwestorem jest Euro Styl z Grupy Dom Development. 

Czytaj więcej

Totalny relaks, czyli tapety do obiektów spa

Jeszcze kilkanaście lat temu zarówno oferta zabiegów dostępnych w hotelowych strefach spa, jak i aranżacja przestrzeni była bliższa etymologicznemu odpowiednikowi skrótu spa (sanus per aquam), czyli zdrowie przez wodę. W miarę upływu czasu zabiegi oparte na hydroterapii ustąpiły miejsca tym skoncentrowanym na relaksie, wyciszeniu, przyjemności i upiększeniu. Zmianom też uległa aranżacja wnętrz, których kolorystyka i dekoracje stosunkowo rzadko już nawiązują do wody, a częściej do tego, co przyjemne, miękkie, kojące. I właśnie w tym miejscu wchodzą tapety, ale nie „całe na biało”, tylko raczej w beżach, złocie, zieleniach i kwiatach.

Czytaj więcej