Dział: Poradnik inwestora

Działy
Wyczyść
Brak elementów
Wydanie
Wyczyść
Brak elementów
Rodzaj treści
Wyczyść
Brak elementów
Sortowanie

Jak zwiększyć prestiż swojego hotelu?

Inwestowanie w jakość świadczonych usług, wystrój hotelu i dobór menu to tylko niektóre elementy mogące decydować o popularności obiektu hotelowego. Budowanie prestiżu jest długotrwałe a w wielu przypadkach pójście na łatwiznę w perspektywie czasu może okazać się zgubne dla naszego biznesu.

Czytaj więcej

Inwestycje hotelowe wracają do gry, ale branża musi postawić na ESG, aby pozostać atrakcyjną

Międzynarodowa kancelaria CMS oraz wiodąca międzynarodowa firma doradcza na rynku nieruchomości komercyjnych Cushman & Wakefield prezentują wyniki czwartej edycji raportu na temat inwestycji hotelowych w Europie Środkowo-Wschodniej: Getting Real about ESG in Hotel Real Estate.

Czytaj więcej

Dodatki. To one odpowiadają za efekt!

Wielu właścicieli hoteli w nieskończoność przekłada renowację wnętrz. Tymczasem brak czasu czy pieniędzy nie musi stać na drodze do stopniowego remontu! Warto zacząć od dodatków, które nie wymagają w większości żadnych skomplikowanych renowacji. Później można je przenieść już do nowego, odświeżonego wnętrza, zachowując w oczach gości ciągłość koncepcji. 

Czytaj więcej

Przeszłość, teraźniejszość i przyszłość – wywiad z dyrektorem generalnym hotelu Radisson Blu Sobieski

O szczegółach historii hotelu, aktualnych zmianach i planach na przyszłość, z redakcją rozmawia Pascal Gadet, Dyrektor Generalny hotelu Radisson Blu Sobieski w Warszawie. //

Czytaj więcej

Butikowy hotel w Paryżu projektu Tremend już otwarty, a w nim prace polskich artystów!

Paryż – światowa stolica mody i stylu – zachwyca swoim urokiem od czasów wielkiej przebudowy w XIX wieku. Wybudowane wówczas eleganckie kamienice z dużymi oknami i nowe pasy zieleni stały się wyznacznikiem wysublimowanego poziomu estetyki ówczesnej metropolii. W jednej z takich kamienic powstał właśnie butikowy hotel, projektowany przez warszawską pracownię architektoniczną Tremend.

Czytaj więcej

Między pustynią a niebem. Hotel krajobrazowy Ambiente™ Sedona z grafikami Glamora

Nie ma przesady w stwierdzeniu, że to miejsce niepowtarzalne. Zespół wzniesionych ponad ziemię mieszkalnych kubików pozwala sycić oczy skalistym pejzażem kanionu Red Rock w Arizonie. Zaczerpnięte z przyrody barwy i kształty powracają w luksusowych wnętrzach kompleksu – w postaci wielkoformatowych grafik ściennych Glamora z kolekcji Creative Collection, które w Polsce można nabyć u wyłącznego dystrybutora marki – sieci salonów z wyposażeniem wnętrz Dekorian Home.

Czytaj więcej

Szklane projekty Tremend

Szklane domy w Przedwiośniu Żeromskiego były utopijną wizją Polski, symbolem równości i dobrobytu po odzyskaniu przez kraj niepodległości. Dziś szkło w architekturze jest powszechnie wykorzystywane, nadaje bryle lekkości i nowoczesności. W swoich projektach chętnie sięgają po nie architekci pracowni Tremend, wykorzystując tworzywo zarówno jako materiał na ściany, jak i dachy.

Czytaj więcej

Hotel w stylu quiet luxury

Wyposażenie hotelu stanowi zbiór szczegółów, które decydują o tym, jakie sprawi wrażenie. Jeśli nie zwraca się na nie uwagi, są w stanie zrujnować renomę każdego obiektu i odwrotnie – kiedy o nie zadbamy, możemy podnieść ranking hotelu. To właśnie szczegóły budują styl quiet luxury, który zdobywa coraz większą popularność i idealnie sprawdza się w hotelowych wnętrzach. O tym, jak go wykorzystać, rozmawiamy z Anną Słowińską-Owczarek z firmy Deante.

Czytaj więcej

Tapeta na straży czystości hotelowych ścian

Obiekty hotelarskie i gastronomiczne powinny być wzorem oraz przykładem estetyki i czystości. Warto zadbać o to już na etapie budowy, wyposażania obiektu oraz ewentualnego remontu. Na rynku dostępnych jest wiele profesjonalnych materiałów odpornych na zabrudzenia oraz ścieranie, stworzonych z myślą o inwestycjach hotelowych.

Czytaj więcej

Hotele – drugie życie zabytkowych kamienic

Historyczne budynki i kamienice zachwycają swoją architekturą i budują tkankę miejską. Wśród nich można znaleźć też takie, które są pięknymi perełkami architektonicznymi pod miastem. Pałace i dworki chętnie zamieniane są na niewielkie hotele i pensjonaty. W miastach natomiast tę rolę przejęły kamienice. Te pamiątki historii stają się butikowymi hotelami łączącymi przeszłość z teraźniejszością. Doświadczenie w takich renowacjach ma warszawska pracownia Tremend, która przywróciła do życia już kilka takich miejsc. 

Czytaj więcej