Hilton rozwija się w Europie w zawrotnym tempie i planuje otwarcie sześciu nowych hoteli

Wiadomości z branży

Marki Hilton Garden Inn i Hampton by Hilton odnotowują ciągły wzrost przy ponad stu planowanych otwarciach w Europie w ciągu najbliższych pięciu lat

BERLIN i MCLEAN, Va – 2 maja 2022 r.: Hilton (NYSE: HLT) ogłosił dziś plany otwarcia sześciu hoteli w Niemczech, Włoszech, Wielkiej Brytanii i w Polsce w ramach ekspansji europejskiego portofolio grupy. Hotele, które zostaną otwarte w Berlinie, Poczdamie, Wenecji, Bolonii, Plymouth i Szczecinie, powiększą grupę ponad 60 hoteli marki Hilton Garden Inn i 100 hoteli marki Hampton by Hilton działających obecnie w Europie.
Patrick Fitzgibbon, starszy wiceprezes ds. rozwoju, EMEA, Hilton, oznajmił: Hilton Garden Inn i Hampton by Hilton są jednymi z najszybciej rozwijających się marek Hiltona, a ponad połowa naszych planów inwestycyjnych w Europie dotyczących hoteli przypada na właśnie te dwie marki. Hilton ustanowił jeden z najbardziej udanych i pożądanych modeli wsparcia franczyzy w europejskim hotelarstwie z ponad 350 hotelami działającymi obecnie pod kierownictwem sprawdzonych partnerów i kolejnymi nowymi 170 hotelami w planach. Hilton Garden Inn i Hampton by Hilton cieszą się popularnością wśród gości, jak również ugruntowaną pozycją w wielu lokalizacjach, zarówno w miejscowościach regionalnych, jak i największych miastach stołecznych, od lotnisk po stadiony sportowe, co czyni je atrakcyjną propozycją dla inwestorów. Obecnie hotele funkcjonują w 23 krajach europejskich, a w ciągu najbliższych pięciu lat planowane jest otwarcie kolejnych obiektów na siedmiu nowych rynkach, dzięki czemu goście ceniący korzystne oferty będą mogli doświadczać wiodącej w branży gościnności Hiltona w coraz większej liczbie miejsc.
Tylko w ubiegłym roku Hilton otworzył w Europie 23 nowe hotele Hilton Garden Inn i Hampton by Hilton, m.in. Hilton Garden Inn Snowdonia w Walii i Hampton by Hilton Riga Airport na Łotwie. Marki kontynuują ekspansję w nowych lokalizacjach w całej Europie, w tym inaugurację nowych hoteli, m.in. w Szczecinie, Bolonii, Poczdamie i Plymouth, a ich obecność w dużych miastach, takich jak Berlin i Wenecja, jest coraz silniej akcentowana. 
 

POLECAMY


Hampton by Hilton Szczecin East, Polska 

W następstwie zawarcia umowy franczyzowej ze Szczecin Hospitality Group Sp. z o.o. Hampton by Hilton Szczecin East otworzy podwoje w styczniu 2024 r. Jest to pierwszy obiekt marki Hilton w Szczecinie, siódmy co do wielkości mieście w Polsce i siedzibie największego w kraju komercyjnego portu morskiego. Szczecin ma bezpośrednie połączenia kolejowe i promowe z innymi krajami europejskimi, w tym z Niemcami, Holandią, Czechami...

Pozostałe 70% treści dostępne jest tylko dla Prenumeratorów

Co zyskasz, kupując prenumeratę?
  • 6 elektronicznych wydań,
  • nieograniczony – przez 365 dni – dostęp online do aktualnego i archiwalnych wydań czasopisma,
  • ... i wiele więcej!
Sprawdź szczegóły

Przypisy