Dołącz do czytelników
Brak wyników

Poradnik inwestora

29 marca 2022

NR 2 (Marzec 2022)

Hiperbaria – usługa, która dotleni Twój biznes

0 173

Na temat korzyści związanych z posiadaniem łagodnej komory hiperbarycznej w Centrum Rehabilitacji, rozmawialiśmy z Dariuszem Fielkiem, Głównym Specjalistą ds. Rehabilitacji – „Solanki” Uzdrowisko Inowrocław Sp. z o.o.

Skąd wziął się pomysł na wzbogacenie oferty Pana hotelu o łagodną tlenoterapię hiperbaryczną? Czy jest to odpowiedź na zapotrzebowanie klientów, czy może dzieło przypadku i eksperymentu? 
Do zakupu komory hiperbarycznej przymierzaliśmy się już od dłuższego czasu. Impulsem do wzbogacenia oferty właśnie w ten sposób okazali się pacjenci pocovidowi. Z myślą o tych osobach stworzyliśmy specjalny turnus POST COVID, do którego dołączyliśmy zabieg w komorze hiperbarycznej. Ozdrowieńcy muszą się zmagać z powikłaniami, które nie ustępują. Dlatego niezwykle ważnym elementem kontynuacji leczenia po ostrej fazie choroby jest rehabilitacja wsparta odpowiednim procesem terapeutycznym, która pomaga wrócić do formy i pokonać skutki COVID-19. Turnusy dostępne są w dwóch wariantach – stacjonarnym i ambulatoryjnym. Ilość i zakres zabiegów zależy od modelu rehabilitacji, do którego pacjent zostanie zakwalifikowany. Sama tlenoterapia hiperbaryczna cieszy się dużą popularnością. 

POLECAMY

Jakie korzyści związane z posiadaniem komory hiperbarycznej może czerpać branża wellness? 
Jeśli chodzi o branżę wellness, to przede wszystkim widzimy zainteresowanie osób przepracowanych i osób niedotlenionych z powodu zdalnej pracy i nauki. Dla tych klientów seanse w komorze hiperbarycznej są jak najbardziej wskazane. Drugą grupą są osoby amatorsko uprawiające sport. Łagodna tlenoterapia hiperbaryczna stanowi doskonałą formę odnowy biologicznej. Miejsce z innowacyjnymi sposobami podnoszenia odporności przyciąga do siebie osoby zainteresowane poprawą swojej kondycji i wyników. Są jeszcze oczywiście korzyści biznesowe. Podsumuję to krótko – przy średnim obłożeniu sesjami komora wyrabia dodatkowy miesięczny obrót pomiędzy 12 a 16 tysięcy PLN, bez potrzeby zatrudniania dodatkowej obsługi.

Jakie warunki powinien spełnić obiekt, aby móc umieścić w nim komorę? Czy wymagana jest dedykowana strefa, specjalnie przeszkoleni pracownicy? 
Miejsce, w którym umieściliśmy komorę, jest osobnym pomieszczeniem przy sali gimnastycznej. Sam metraż niezbędny do jej zainstalowania nie musi być duży. Chcieliśmy, aby nasi klienci mieli możliwość skorzystania z zabiegu w jak najbardziej komfortowych warunkach i pod nadzorem...

Pozostałe 70% treści dostępne jest tylko dla Prenumeratorów

Co zyskasz, kupując prenumeratę?
  • Sześć numerów czasopisma w wersji papierowej,
  • prenumeratę w wersji elektronicznej,
  • pełne archiwum czasopisma online,
  • 4 dostępy do szkoleń / webinariów organizowanych przez redakcję...
  • ... i wiele więcej!
Sprawdź szczegóły

Przypisy