Dołącz do czytelników
Brak wyników

Aktualności

12 września 2022

HR Group zapowiada dalszą ekspansję i powołanie nowej spółki z branży hospitality.

0 75

Z dniem 7 września 2022 roku, berlińska firma HR Group (HRG) przejmuje austriacką spółkę hotelową Vienna House oraz jej spółki operacyjne. Fuzja obejmuje również terminowe przejęcie wszystkich nieruchomości Vienna House od Vienna House Capital i U City. Intencją HRG jest zbudowanie pionierskiej firmy hotelarskiej i, tym samym, zajęcie pozycji wiodącego w Europie właściciela-operatora dysponującego silną platformą multibrandową. Równolegle, Wyndham Hotels & Resorts przejmie markę Vienna House.

Ruslan Husry, Chief Executive Officer i jedyny właściciel HRG, mówi: „Dysponujemy ogromnym kapitałem wiedzy o hotelach i portfelem, który będzie harmonijnie rozwijał się w nową, silną firmę. Wierzę, że kluczem do sukcesu są innowacyjna cyfryzacja i globalna dystrybucja, rozszerzenie obszarów biznesowych, jak również przekonujące pozycjonowanie marki. Marka Vienna House cieszy się nieposzlakowaną reputacją w wielu europejskich destynacjach, a nasza rozbudowana i bliska współpraca z Wyndham zapewni siłę, skalę i doświadczenie potrzebne do szybszego rozwoju marki i sprawi, że jeszcze więcej gości doświadczy w pełni tego, co ma do zaoferowania Vienna House.”

POLECAMY

Dzięki fuzji z Vienna House, HRG będzie mogła poszczycić się całkowitą liczbą 145 hoteli posiadanych na własność, w dzierżawie i zarządzaniu oraz 20 podpisanymi projektami.

Geoff Ballotti, Prezes i Chief Executive Officer Wyndham Hotels & Resorts, wyjaśnia swoją decyzję o zakupie marki indywidualnej: „Zorientowana na gości kultura Vienna House, wysoka rozpoznawalność marki i ambitne plany jej rozwoju pokrywają się z naszymi celami dystrybucyjnymi. To idealne połączenie, które pozwoli nam nadal wzrastać na arenie międzynarodowej oraz wzmocnić naszą pozycję i zaangażowanie w regionie.” Amerykańska firma Wyndham uważana jest za największą na świecie firmę franczyzową z branży hotelarskiej, posiadającą około 9000 hoteli w ponad 95 krajach. „Na przestrzeni ostatnich lat Vienna House ugruntowała swoją markę wśród podróżnych w wielu krajach Europy.” - stwierdził Dimitris Manikis, Prezes Wyndham Hotels & Resorts na Europę, Bliski Wschód, Eurazję i Afrykę (EMEA). „Przejęcie marki Vienna House oraz rozszerzona współpraca z naszym zaufanym partnerem, HR

Group, stanowią istotny krok w stronę dalszego zwiększenia naszej obecności na rynku. Dzięki transakcji zyskujemy skalę i możliwości oraz wsparcie dla naszych ambicji rozwojowych w kluczowych miejscach w całym regionie EMEA.”

Wyndham będzie rozwijał markę Vienna House, przy wykorzystaniu swoich szerokich możliwości dystrybucyjnych, marketingu i doświadczenia franczyzowego przy zaangażowaniu zespołu z Wiednia. Vienna House stanie się Vienna House by Wyndham. Ponadto Wiedeń przejmie zarządzanie nad 23 hotelami z przejętej niedawno przez HRG grupy hotelowej Amedia. Portfolio hoteli Vienna House by Wyndham liczy obecnie 42 obiekty.

W 2020 roku austriacko-tajska spółka-matka Vienna House Capital i U City PCL postanowiły sprzedać 100 proc. swoich udziałów oraz skoncentrować się na usługach inwestycyjnych i finansowych.

Rupert Simoner, Chief Executive Officer w Vienna House Capital: „Bardzo się cieszę, że mam tak wspaniałych partnerów w osobach Ruslana i Wyndhama. Również pod kątem dalszej współpracy. HRG ma teraz ogromną szansę stworzyć JEDNĄ nową, globalną firmę zaczynając od tzw. „czystej kartki”.”

Plany rozwojowe firmy wykraczają również poza Europę. W ramach dalszego rozwoju planowane jest przejęcie 50 proc. udziałów U City PCL w Absolute Hotel Services (AHS) z siedzibą w Bangkoku. Do spółki należą hotele marek Eastin Hotels & Residences oraz U Resorts. Dzięki temu, do portfolio nowej spółki dołączą 32 istniejące hotele oraz kluby golfowe, a także 35 projektów w Tajlandii, Wietnamie, Indiach, Hongkongu i Turcji. Przewiduje się, że nastąpi to jeszcze w 2022 r.

Strony ustaliły, że wartość transakcji pozostanie tajemnicą. Wszyscy pracownicy Vienna House zostaną przejęci.

Obie strony pragną podziękować GSK Stockmann Munich za doskonałe wsparcie i realizację procesu ze strony Vienna House Capital oraz przedstawicielom międzynarodowej kancelarii prawnej Hogan Lovells Frankfurt ze strony HRG.
 

Fot: ©HR Group; od lewej do prawej, Rupert Simoner, CEO Vienna House Capital, Ruslan Husry, CEO HR Group i Björn Weidner, CLO HR Group po podpisaniu umowy.

Przypisy