KOLEKCJA CALLA – ESENCJA KLASYKI IDEAL STANDARD

Aktualności

Ceramika CALLA Ideal Standard, zaprojektowana przez włoskich mistrzów ze Studia Palomba Serafini Associati, zachwyca estetycznym wyrafinowaniem i stylistyczną konsekwencją. Dumna w swojej formie i stylizowana w detalach, uosabia współczesną klasykę i luksus.

Estetyczne wyczucie projektantów – duetu tworzonego przez Ludovicę i Roberto Palomba  – po raz kolejny przełożyło się na produkty pełne stylu i ponadczasowej elegancji. Produkty, które zapewnią użytkownikowi luksus na każdej płaszczyźnie: estetycznej i użytkowej.

POLECAMY

Kolekcja CALLA swoimi estetycznymi korzeniami sięga do epoki wiktoriańskiej. Pełen przepychu i nadmiaru angielski styl włoscy projektanci opisali językiem współczesności - stylizowanymi formami, w których umiejętnie postawiono akcenty na proporcje, szlachetność i estetyczny umiar. CALLA jest jak esencja, w której zawarto najlepsze cechy inspiracyjnego pierwowzoru.

Zachwycające jest to, że w kolekcji znalazła się przestrzeń na dynamikę codzienności (umywalki, toalety i bidety), jak i na celebrację odpoczynku, co umożliwia komfortowa, wolnostojąca wanna (180x80 cm).

W serii dostępne są:

 • umywalki 61,5 cm oraz 71,5 cm, z przelewem, z jednym otworem na baterię, z dwoma oraz z trzema otworami;  do montażu z ceramicznym postumentem oraz z ozdobnym syfonem,
 • umywalka 66,5 cm  z przelewem, z jednym otworem na baterię, z dwoma oraz z trzema otworami, do montażu na ścianie z syfonem lub z szafkami podumywalkowymi Conca 60 cm,
 • umywalka 86,5 cm, z przelewem, z jednym otworem na baterię, z dwoma oraz z trzema otworami, do montażu na ścianie z designerskim syfonem lub z szafkami podumywalkowymi Conca 80 cm,
 • umywalka toaletowa 50x52 cm,  z przelewem, dostępna w wersji z otworem na baterię po lewej oraz po prawej stronie, albo po obu stronach,
 • miska w.c. stojąca, przyścienna,
 • deska sedesowa z systemem cichego zamykania,
 • bidet stojący, przyścienny,
 • miska sedesowa typu kompakt,
 • zbiornik spłukujący do kompaktu,
 • wolnostojąca akrylowa wanna 180x80 cm, z przelewem i zestawem nóżek.
   

W zakresie armatury do kolekcji CALLA rekomendujemy kolekcję Joy Neo z tradycyjnymi kwadratowymi podstawami oraz krzyżowymi uchwytami. W serii oprócz baterii umywalkowych jedno- i dwuuchwytowych dostępne są również modele 3-otworowe oraz ścienne, a także baterie wannowe i prysznicowe. Kolekcja Joy Neo proponowana jest w dwóch wersjach wykończenia - Magnetic Grey i chrom. 

Wymarzonym tłem  dla posągowych ceramicznych elementów z kolekcji CALLA będzie kamień. W marmurowych taflach zapisana jest trwałość, a ponadczasowa uroda i materiału będzie idealnie korespondować ze zdecydowaną formą brył.

Kolekcja CALLA do  zobaczenia w serii ATELIER na www.idealstandard.pl

O Ideal Standard International

Ideal Standard International jest wiodącym na świecie producentem wysokiej jakości rozwiązań łazienkowych dla budownictwa mieszkaniowego, komercyjnego i służby zdrowia. Ta prywatna firma z siedzibą w Brukseli (Belgia) zatrudnia ponad 8000 pracowników, działających w 9 zakładach produkcyjnych i obsługujących ponad 100 krajów w Europie, na Bliskim Wschodzie i w Afryce. W swoim portfolio firma łączy fachowo wykonane, designerskie produkty z najnowocześniejszą technologią, dzięki czemu jest liderem w branży pod względem estetyki i wydajności. Przywiązanie do wzornictwa zawsze znajdowało się w DNA Ideal Standard International, czego dowodem jest trwająca współpraca z renomowanym włoskim studiem projektowym Palomba Serafini Associati.

Firma oferuje szeroką gamę produktów łazienkowych, w tym ceramikę, baterie, wanny, meble i akcesoria, dostarczając holistyczną gamę rozwiązań międzykategorialnych dzięki unikalnej propozycji Singular™. Opracowana specjalnie z myślą o usprawnieniu projektowania łazienek i uproszczeniu procesu wyboru, koncepcja Singular oznacza, że klienci potrzebują tylko jednego dostawcy aby mieć dostęp do nieograniczonej liczby inspirujących rozwiązań łazienkowych. Do marek Ideal Standard International należą Ideal Standard, Armitage Shanks (Wielka Brytania), Porcher (Francja) i Vidima (Europa Wschodnia).

Przypisy