Lidia Wiszniewska odpowiedzialna za region Polski Południowej

Aktualności

Lidia Wiszniewska objeła funkcję Dyrektor Regionalnej Polski Południowej w Radisson Hotel Group. Aktualnie zarządza sześcioma hotelami marek Radisson Blu oraz Park Inn by Radisson. W Radisson Hotel Group jest jedną z pierwszych kobiet w regionie EMEA na tak wysokim stanowisku.

W związku z objęciem stanowiska Dyrektor Regionalnej Polski Południowej (District Director South of Poland), Lidia Wiszniewska od początku lutego 2021 zarządza sześcioma hotelami sieci Radisson Hotel Group. Są to obiekty dwóch marek – Radisson Blu w Krakowie, Wrocławiu i Zakopanem, a także Park Inn by Radisson w Krakowie, Katowicach i Poznaniu. Jednocześnie nadal sprawuje funkcję Dyrektor Generalnej hoteli Radisson Blu i Park Inn by Radisson w Krakowie.

POLECAMY

Na nowym stanowisku przed Lidią Wiszniewską stoi wiele wyzwań. Niezwykle trudnym posród nich, jest przeprowadzenie podległych jej obiektów przez aktualny kryzys w branży hotelarskiej związany z pandemią. Kolejnym – wejście hoteli na nowy poziom digitalizacji z planowanym wprowadzeniem nowego systemu operacyjnego. Lidia Wiszniewska przyznaje, że choć z objęciem nowego stanowiska wiążą się dla niej pewne wyzwania, to nie boi się podjąć ryzyka. „Jestem z natury osobą bardzo dynamiczną ale konsekwentną i zdeterminowaną w działaniu – trzymam się założonego planu, a gdy nagle zmieniają się okoliczności szukam jak najlepszych dróg modyfikacji jego założeń. Uważam, że zawsze jest coś, co można zrobić lepiej, inaczej, sprawniej”.

Według współpracowników nowa Dyrektor Regionalna posiada doskonałe zdolności strategiczne, interpersonalne i przywódcze. Jest pełna energii i bardzo zorientowana na wyniki. Umie współpracować z ludźmi i jak sama przyznaje – zawsze stara się otaczać osobami o zróżnicowanych umiejętnościach. Według niej sukces jest wypadkową trzech czynników – dobrej organizacji pracy, trzymania się ustalonych priorytetów i przede wszystkim wsparcia, które lider otrzymuje od swojego zespołu.

– Jesteśmy tak dobrzy, jak dobrzy są ludzie wokół nas – mówi. – Dlatego ważne jest dla mnie, by w pracy mój zespół zawsze tworzyły osoby o różnych kompetencjach, ale ze wspólną wizją i wspólnymi dążeniami.

W regionie EMEA jest jedną z niewielu kobiet w sieci Radisson Hotel Group na tak wysokim stanowisku. Uważa przy tym, że hotelarstwo jest bardzo otwarte na karierę pań – „tutaj to nie płeć, ale rozumienie klientów oraz wyniki decydują o sukcesie i awansie – powtarza i zachęca kobiety do wybierania tej branży. – Zdaję sobie sprawę z tego, że płeć piękna często posiada inne priorytety. Warto jednak zawsze szukać w sobie inspiracji do działania, do zmian i rozwoju. A większość kobiet przy odrobinie wiary w siebie jest w stanie osiągnąć naprawdę bardzo wiele – mówi.

Przypisy