Dołącz do czytelników
Brak wyników

Aktualności

10 listopada 2021

MONTOWNIA w Gdańsku z nagrodą European Property Awards

0 14

Zabytkowa MONTOWNIA, rewitalizowana i przystosowywana przez Euro Styl z Grupy Dom Development do nowoczesnych funkcji hotelowo-gastronomicznych, została wyróżniona w jednym z  najbardziej prestiżowych, międzynarodowych konkursów branży nieruchomości – European Property Awards, otrzymując tytuł Award Winner w kategorii Commercial Redevelopment/Renovation (przebudowa/renowacja obiektu komercyjnego).

MONTOWNIA jest częścią wielofunkcyjnej inwestycji DOKI (także nagrodzonej w konkursie EPA w dwóch kategoriach: Mixed-Use Development oraz Development Marketing), którą spółki Euro Styl (DOKI Living) i Torus (DOKI Office) realizują na postoczniowych terenach sąsiadujących bezpośrednio z gdańskim śródmieściem. To świetnie zachowany, zabytkowy budynek z lat 30. ubiegłego wieku, w którym montowane były silniki oraz całe sekcje okrętów podwodnych.

European Property Awards (EPA) jest częścią prestiżowego konkursu International Property Awards, którego początki sięgają 1994 roku. Jest to jedno z najważniejszych tego typu wydarzeń w branży nieruchomości komercyjnych i mieszkaniowych, przyciągające inwestorów z całego świata. Rywalizacja odbywa się z podziałem na regiony: Afrykę, Azję i Pacyfik, Arabię, Kanadę, Karaiby, Amerykę Środkową i Południową, Europę, Wielką Brytanię i USA.

Doceniona wyjątkowość projektu

Przyznając MONTOWNI tytuł Award Winner na poziomie krajowym jury, w skład którego wchodzą członkowie Izby Lordów brytyjskiego parlamentu oraz uznani architekci i eksperci branży nieruchomości i designu, wzięli pod uwagę zarówno skalę przedsięwzięcia, oryginalność projektu i jego detali, szacunek do historycznych walorów oraz sposób dostosowania poddawanego renowacji gmachu do nowych funkcji.

– Wszystko co wyjątkowe w tym obiekcie już na nas czekało. Należało zadbać jedynie o to, by odtworzyć oryginalną, historyczną formę przestrzenną wnętrza obiektu, usuwając nawarstwienia budowlane powstałe w ostatnich latach użytkowania. Dzięki zdemontowaniu wtórnego stropu nad kondygnacją parterową odsłoniliśmy serce budynku – galeriowy układ widoczny przez wszystkie kondygnacje. Monumentalny charakter wnętrza gmachu podkreśla zielona ściana rozpościerająca się przez wysokość całego budynku – jako zwieńczenie schodów, wewnętrznej osi widokowej i symbol nowego życia hali – komentuje Łukasz Rayss, architekt z pracowni Rayss Group odpowiedzialnej za projekt przebudowy obiektu.

Komfort wypoczynku i pełnia smaku

Parter MONTOWNI wypełni odpowiadający najnowszym trendom food hall, natomiast na trzech górnych kondygnacjach odrestaurowanego gmachu znajdzie się 114 loftów serwisowanych w formule hotelowej.

– Będą to kompletnie wyposażone apartamenty o powierzchni od 37 do 51 mkw., z własnym aneksem kuchennym. Wysokość kondygnacji, sięgająca nawet ponad 5 metrów, pozwoli na stworzenie w nich antresoli sypialnianych. Dzięki temu każdy loft ugości nawet 4-6 osób, stając się idealnym miejscem wypoczynku dla odwiedzających Gdańsk rodzin czy grup przyjaciół. Oferta hotelowa MONTOWNI doskonale trafi też w gusta szerokiej grupy biznesowej korzystającej z pobytów krótko- i średnioterminowych, zapewniając niezależność apartamentu i hotelowy serwis. Do apartamentów prowadzić będzie przestronne lobby recepcyjne z 24-godzinną obsługą. Osoby ceniące nowoczesność będą mogły zameldować się i otworzyć swój apartament smartfonem bez konieczności korzystania z usług recepcji. W budynku znajdą się również przestrzenie wspólne dla gości – sala biznesowa, czytelnia i pokój zabaw dla dzieci – mówi Tomasz Albrycht, Dyrektor Działu Apartamentów Serwisowanych Euro Styl S.A.

Komplementarna do części hotelowej będzie 400-metrowa przestrzeń konferencyjna. Na parterze zaprojektowano zaś food hall o powierzchni 2,3 tys. mkw. z różnorodną ofertą restauracyjną (około 20 restauracji i barów). Wnętrza MONTOWNI wzbogacą elementy sztuki współczesnej autorstwa znanego artysty Tomasza Krupińskiego. Będzie to 17 niepowtarzalnych lamp o wielkości od 2 do 9 metrów, zawieszonych w przestrzeni pomiędzy kondygnacjami. Wykonane będą z autentycznych muszli placuna ephium sprowadzonych na specjalne zamówienie z Filipin. Na ścianach wszystkich kondygnacji znajdą się też wielkogabarytowe obrazy z kategorii abstrakcyjnych pejzaży, które będą rewersem rozpościerającej się przez wszystkie kondygnacje jednej z największych w Polsce, wewnętrznej ściany zieleni o wysokości 20 metrów.

– MONTOWNIA będzie magnesem i sercem DOKÓW oraz całej rodzącej się w tej części Gdańska nowej dzielnicy. Będzie przyciągała nie tylko unikatową architekturą i wyjątkowym designem wnętrz, ale przede wszystkim możliwością komfortowego wypoczynku, mnogością wydarzeń i smaków ze wszystkich stron świata. To doskonała oferta nie tylko dla turystów odwiedzających licznie Gdańsk, ale również dla biznesu, który coraz częściej docenia unikatowe przestrzenie – podkreśla Tomasz Albrycht.

MONTOWNIA i DOKI, powstające na postoczniowych terenach, w bezpośrednim sąsiedztwie Europejskiego Centrum Solidarności, wpisują się w trend nowoczesnego zagospodarowywania obszarów poprzemysłowych i wprowadzania na nich nowych, miejskich funkcji, który obserwujemy w wielu europejskich miastach, m.in. w Hamburgu (HafenCity), Oslo (Aker Brygge) czy Kopenhadze (Nordhavn). Termin uruchomienia MONTOWNI to II kwartał 2023 roku.

Przypisy