Dołącz do czytelników
Brak wyników

Hotelowy know-how

21 września 2020

NR 4 (Sierpień 2020)

Odkurzacz do hotelu – czym się kierować przy wyborze?

0 287

To zdecydowanie banał, ale czystość jest podstawową wizytówką dobrze prowadzonego hotelu. To na nią przede wszystkim uwagę zwracają goście odwiedzający dany obiekt. Do utrzymania codziennego, nieskazitelnego porządku niezbędny jest wybór i zakup odpowiedniego odkurzacza, który spełni pokładane w nim oczekiwania, będzie wydajny, a jednocześnie wygodny do użytkowania. 

Do używania odkurzacza w warunkach hotelowych konieczne jest wybranie odpowiedniego modelu, innego niż w przypadku zastosowań domowych. Dlatego sprawdzi się najlepiej sprzęt, który nie będzie kupowany w zwyczajnym sklepie z produktami RTV, ale będzie pochodził od profesjonalnego dostawcy lub dystrybutora.

Różnice pomiędzy odkurzaczem domowym a hotelowym

Odkurzanie domu to czynność, którą wykonuje się co kilka dni we wnętrzach używanych przez co najwyżej kilka osób. Zazwyczaj w domu nie jest bardzo brudno, a sama powierzchnia podłogi także nie jest bardzo duża. Powierzchnie hotelowe są zazwyczaj o wiele większe, a dodatkowo częste zmiany gości hotelowych sprawiają, że przez pokoje przemieszcza się wiele osób. Poza tym osoby nocujące i odwiedzający hotel nie zdejmują butów, co także doprowadza do nanoszenia dodatkowych zanieczyszczeń.

To uciążliwe w sezonie jesienno-zimowym, ale także latem, kiedy na butach wnosi się dużo piasku i innych drobnych zanieczyszczeń spod podeszwy. Już samo to wskazuje, że wybrany sprzęt do odkurzania powinien się zdecydowanie różnić od domowego i powinno się zwracać uwagę na inne jego elementy. W odkurzaczach hotelowych wykorzystywane są odmienne podzespoły, lepiej dostosowane do częstego użytkowania, a do tego o większych parametrach ssania.

Na co zwrócić uwagę, dobierając odkurzacz do hotelu?

Wybierając każdy rodzaj maszyny do sprzątania, trzeba kierować się przede wszystkim swoimi potrzebami. Właściciele i osoby zarządzające hotelem dobrze wiedzą, że każdy obiekt ma swoją specyfikę. Czym innym jest nieduży hotel butikowy, a czym innym ogromny budynek z wieloma pokojami i dodatkowo parkiem wodnym. Okazać się może również, że do różnych stref hotelu potrzebny jest inny odkurzacz i to też jest całkowicie normalne.

Podstawowym kryterium powinna być powierzchnia podłogi. Pozbawionym sensu działaniem jest kupowanie odkurzacza o zbyt małej pojemności, gdzie na skutek dużej ilości gromadzącego się kurzu konieczne będzie codzienne opróżnianie pojemnika. Na duże powierzchnie wybierać się powinno urządzenie o pojemności 15 l i minimum 8-litrowym bębnie. 
Innym, podobnym aspektem jest szerokość wykorzystywanej ssawki. Im końcówka jest szersza, tym większą powierzchnię za jednym ruchem odkurzacza można nią objąć. Co z...

Pozostałe 70% treści dostępne jest tylko dla Prenumeratorów

Co zyskasz, kupując prenumeratę?
  • Sześć numerów czasopisma w wersji papierowej,
  • prenumeratę w wersji elektronicznej,
  • pełne archiwum czasopisma online,
  • 4 dostępy do szkoleń / webinariów organizowanych przez redakcję...
  • ... i wiele więcej!
Sprawdź szczegóły

Przypisy