Prawie 70% gości hotelowych planuje wypoczynek w hotelach do końca 2020 roku. Wyjazdy biznesowe pod dużym znakiem zapytania

Aktualności

Firma Profitroom wspólnie z grupą hoteli z całej Polski zapytała ponad 6 tysięcy gości hotelowych o plany wyjazdowe do końca 2020 roku. Z badania wynika, że polscy hotelarze mogą spodziewać się dużego zainteresowania pobytami wypoczynkowymi. Wyjazdy służbowe w tym momencie deklaruje tylko 20% badanych. Przyszłość obu rodzajów rezerwacji zależeć będzie od rozwoju pandemii.

Autorzy badania postanowili zapytać reprezentatywną grupę ankietowanych o plany wyjazdowe. - Okres od października do grudnia w polskim hotelarstwie do tej pory tradycyjnie opierał się na ruchu biznesowym, a w przypadku wypoczynku mówiło się o tzw. “niskim sezonie”. W dobie pandemii chcieliśmy zbadać jakie panują nastroje wśród gości i czego mogą spodziewać się hotelarze. - wyjaśnia Marcin Dragan, założyciel Profitroom.

POLECAMY

Odpowiedzi ankietowanych różnią się w zależności od typu wyjazdu. Z jednej strony pobyty wypoczynkowe do końca 2020 roku rozważa prawie 70% ankietowanych. Z drugiej strony zaledwie 20% gości hotelowych deklaruje, że ma w planach wyjazdy służbowe.

Do końca roku większość gości indywidualnych chce wyjechać na pobyty od dwóch do trzech dni, prawie połowa zakłada również wyjazdy tygodniowe. Zainteresowaniem cieszą się jesienne terminy w październiku i listopadzie (odpowiednio 38% i 32%). Wyjazd świąteczno-noworoczny planuje co piąty ankietowany...

Pozostałe 70% treści dostępne jest tylko dla Prenumeratorów

Co zyskasz, kupując prenumeratę?
  • 6 elektronicznych wydań,
  • nieograniczony – przez 365 dni – dostęp online do aktualnego i archiwalnych wydań czasopisma,
  • ... i wiele więcej!
Sprawdź szczegóły

Przypisy