Stacje ładowania do samochodów elektrycznych przy Twoim Hotelu.

Aktualności

Wraz z rosnącą liczbą samochodów elektrycznych na drogach oraz rozwojem elektromobilności, warto zwrócić uwagę na niezwykle korzystne możliwości wynikające z posiadania własnej stacji ładowania przy hotelu. Według najnowszego raportu opracowanego przez Polskie Stowarzyszenie Paliw Alternatywnych (PSPA), rynek elektromobilności w Polsce ma ogromny potencjał wzrostu. Prognozy zawarte w poprzednim wydaniu raportu okazały się prawie całkowicie zgodne z rzeczywistymi wynikami. PSPA przewiduje, że liczba samochodów z napędem elektrycznym (EV) w Polsce wzrośnie aż 10-krotnie.

Przyciągnięcie nowych klientów

Z rozmów przeprowadzonych z losowo wybranymi kierowcami elektrycznych pojazdów wynika, że dla nich dostępność ładowarki jest bardziej istotna niż cena za nocleg. Dlatego hotele o wysokim standardzie coraz częściej decydują się na inwestycję w stacje ładowania, przyciągając tym samym nowych klientów, dla których możliwość łatwego naładowania pojazdu jest kluczowym czynnikiem przy wyborze miejsca noclegowego.

POLECAMY

Prestiż i rozpoznawalność

Posiadanie stacji ładowania stanowi doskonałą szansę dla hoteli na wyróżnienie się na tle konkurencji. Klienci podróżujący samochodami elektrycznymi coraz częściej poszukują miejsc noclegowych, które oferują to udogodnienie. Inwestycja w stację ładowania przyczynia się również do budowy prestiżu i zwiększenia rozpoznawalności marki hotelu jako miejsca przyjaznego dla środowiska i odpowiedzialnego biznesu.

Dodatkowe źródło przychodów

Posiadanie własnej stacji ładowania otwiera również możliwość generowania dodatkowego dochodu dla hotelu. Kierowcy samochodów elektrycznych podróżujący w okolicy będą skłonni wybrać hotel, który oferuje ładowarki. Wprowadzenie opłat za korzystanie z ładowarki pozwoli zwiększyć przychody i wykorzystać potencjał rosnącego rynku elektromobilności.

Jak postawić stacje ładowania przy swoim hotelu?

Firmy specjalizujące się w dostarczaniu stacji ładowania dla hoteli oferują szeroki zakres kompleksowych rozwiązań. Dzięki swojemu doświadczeniu i ekspertyzie są w stanie skutecznie zrealizować projekty związane z budową stacji ładowania. Jedną z takich firm jest Elomoto Sp. z o.o. Celem firmy jest rozwijanie własnej sieci stacji ładowania pojazdów elektrycznych w Polsce i całym regionie, ale także dostarczanie podmiotom zewnętrznym pełnego zakresu usług związanych z budową infrastruktury dla elektromobilności - w tym sprzedaż, montaż, specjalistyczne pomiary oraz obsługa operatorska. W swojej ofercie posiada możliwość odpłatnej dzierżawy miejsc parkingowych, w formule podziału zysków z usługi ładowania. Zainteresowani mogą sprawdzić pełną ofertę firmy - -> https://www.elomoto.eco/oferta/

Podsumowanie

Stacje ładowania przy hotelach to niezwykle korzystne inwestycje. Przyciągają nowych klientów, podnoszą prestiż i rozpoznawalność hotelu, a także stanowią dodatkowe źródło przychodów. Dostęp do ładowania dla pojazdów elektrycznych jest coraz bardziej istotny dla podróżujących, dlatego inwestycja w stację ładowania może przynieść liczne korzyści. Firmy oferujące kompleksowe rozwiązania i doświadczenie w tej dziedzinie są gotowe pomóc hotelom w realizacji takiego projektu.

 

Przypisy