Sypialnia jutra – jak ją zaaranżować?

Wiadomości z branży

Sypialnia jutra – jak ją zaaranżować? Część z nas nie czuje się do końca zainspirowana obecną estetyką swojej sypialni, wiedząc, że to pomieszczenie można zaaranżować i wykorzystać znacznie lepiej. Scenariusze tworzone przez naukowców potwierdzają, że sypialnia będzie w najbliższych latach bardzo szczególnym miejscem w naszym życiu. Postęp technologiczny, który zaczyna już przytłaczać ilością ekranów i dźwięków, będzie jeszcze silniejszy, więc przestrzeń do snu stanie się oazą spokoju i odłączenia się od wszelkich bodźców. Niezależnie od powodu, zmiany w naszym „sanktuarium snu” niosą za sobą wiele korzyści; od zwykłego uporządkowania, po nadanie tej części domu zupełnie nowej perspektywy.

– Jeśli sypialnia wymaga odświeżenia, warto rozważyć nadanie jej bardziej nowoczesnego wyglądu. Propozycje, które pokazują obecnie w mediach najbardziej wzięci projektanci wnętrz, charakteryzują się czystymi liniami i minimalistycznymi sylwetkami łóżek, stanowiącymi teraz centralny punkt wnętrza i najważniejszy fundament odpoczynku. Nie jest tajemnicą, że można zaprojektować swoją sypialnię tak, by lepiej się nam spało. Warto zacząć od podstaw: zainwestowania w wysokiej jakości materac i pościel, kilka rodzajów oświetlenia (w sypialni jutra będą to lampy sterowane inteligentnie, z opcjami wyciszenia, zmiany koloru, romantycznej atmosfery czy światła do czytania). Dobrze jest zadbać o kojące kolory i uspokajające zapachy. W sypialni rezygnujemy oczywiście z telewizora emitującego utrudniające zasypianie niebieskie światło – mówi Tomasz Matejczyk, właściciel polskiej marki Nobonobo, której łóżka często wybierają renomowane biura projektowe.

POLECAMY


Inspirowana naturą

Scenariusze badaczy przewidują, że nasze sypialnie będą bazą dla rozwiązań z nurtu ekologicznego. To wielki ukłon i krok społeczeństwa w stronę producentów, których meble powstają z poszanowaniem zasad zrównoważonego rozwoju. Będą się liczyć codzienne wybory domowników, np. odporne na niszczenie materiały używane do tapicerowania łóżek, sy...

Pozostałe 70% treści dostępne jest tylko dla Prenumeratorów

Co zyskasz, kupując prenumeratę?
  • 6 elektronicznych wydań,
  • nieograniczony – przez 365 dni – dostęp online do aktualnego i archiwalnych wydań czasopisma,
  • ... i wiele więcej!
Sprawdź szczegóły

Przypisy