Autor: Agnieszka Bukowska

Autorka książek Coffee Spots Polska i Less Waste Polska, pomysłodawczyni projektu wydawniczego Przebłysk. Dziennikarka i fotograf, Editor in chief w Coffeedesk.

Działy
Wyczyść
Brak elementów
Wydanie
Wyczyść
Brak elementów
Rodzaj treści
Wyczyść
Brak elementów
Sortowanie

Kawa na zimno – rozwojowy trend dla gastronomii

Kawa parzona na zimno – brzmi egzotycznie? Cold brew, bo o nim mowa, chłodzi lepiej niż zimny prysznic i pobudza w sposób o wiele mniej inwazyjny dla ludzkiego organizmu, niż chemiczne napoje energetyczne. Popularność tego napoju na całym świecie wzrasta w bardzo szybkim tempie. Wielkość rynku cold brew w samych Stanach Zjednoczonych 5 lat temu wynosiła 166 mln $, obecnie zbliża się do 500 mln, a w 2025 R. ma osiągnąć 950 mln $*. Te dane zachęcają na tyle, że postanowiliśmy przyjrzeć się bliżej trendowi na zimną kawę. Mamy nadzieję, że poniższy artykuł pomoże odkryć, jak przenieść płynące z globalnego trendu korzyści do swojego biznesu.

Czytaj więcej

Kawa specialty – sposób na podwyższenie standardu Twojego hotelu

Kawa jest jednym z najważniejszych elementów poranka zarówno w domu, jak i w podróży. Niemalże każdy gość hotelowy tuż przed opuszczeniem budynku i rozpoczęciem dalszej części swojego dnia, raczy się filiżanką kofeinowego naparu. To, jak smakuje, w jaki sposób jest podana i jakie emocje jej towarzyszą porannej kawie, determinuje nastrój na resztę dnia i jest jednocześnie jednym z najsilniejszych wrażeń dotyczących hotelu, jakie dana osoba zabiera ze sobą. Czym jest kawa specialty? Jakie znaczenie ma kawa w Twoim hotelu? Jakie akcesoria są niezbędne do jej poprawnego zaparzenia? Na te oraz wiele innym pytań odpowiadamy, posiłkując się wiedzą specjalistów z Coffeedesk, największego dostawcy kawy najwyższej jakości w naszej części Europy.

Czytaj więcej