Autor: Agnieszka Wrońska

Come Creations Group
Specjalistka strategii komunikacyjnych i PR, od wielu lat zajmuje się m.in. działaniami z zakresu marketingu społecznie odpowiedzialnego i markami luksusowymi.

Działy
Wyczyść
Brak elementów
Wydanie
Wyczyść
Brak elementów
Rodzaj treści
Wyczyść
Brak elementów
Sortowanie

Szczęśliwa siódemka, czyli siedem kroków hotelu na drodze do zrównoważonego rozwoju

Hasła ekologii i zrównoważonego rozwoju od kilku lat mają na ustach właściwie wszyscy liczący się gracze w branży hotelarskiej. Jednak czym tak naprawdę jest „ekologiczne hotelarstwo”? Na to pytanie nie ma jednej prawidłowej odpowiedzi, nie istnieje też żadna ogólnie przyjęta definicja. Można przyjąć, że mówimy tu raczej o bardzo różnych kombinacjach strategii, technologii, filozofii i działań. I tak na jednym krańcu tego spektrum znajdują się hotele z góry zaprojektowane w duchu „green”, budowane z poszanowaniem walorów krajobrazowych, z lokalnych, naturalnych i ekologicznych materiałów, będące niemalże idealnym wcieleniem filozofii eko. Na drugim krańcu znajdują się hotele wybudowane często w zupełnie innej epoce, chcące jednak iść z duchem czasu i podążać w kierunku zrównoważonego rozwoju. Nie ma co ukrywać, że ta druga grupa z pewnością jest w Polsce liczniejsza.

Czytaj więcej

Prognoza trendów dla branży hotelarskiej – nowa wizja luksusu

W ostatnich latach dochodzi do pewnego przewartościowania w oczekiwaniach klientów usług hotelarskich. Po długich miesiącach pandemii COVID-19 hotele zmuszone są rywalizować ze sobą na coraz to nowe sposoby, a nierzadko jednocześnie odrabiać straty. Na rynku pojawił się nowy rodzaj klienta, a wraz z nim – konieczność konkurowania inną obietnicą konsumencką. Na czym zatem oprzeć marketing i promocję w branży hotelarskiej w nadchodzących latach?

Czytaj więcej