Autor: Ewa Bednarek-Wojtal

Radca prawny specjalizujący się w branży HoReCa. Ukończyła Wydział Prawa na Uniwersytecie Warszawskim. Po odbyciu aplikacji radcowskiej w 2001 r. wpisana na listę Okręgowej Izby Radców Prawnych w Warszawie. Jest arbitrem w Krajowym Sądzie Arbitrażowym oraz mediatorem wpisanym na listę mediatorów w Centrum Mediacji Gospodarczej przy Krajowej Radzie Radców Prawnych.
www.bednarekiwspolnicy.pl

Działy
Wyczyść
Brak elementów
Wydanie
Wyczyść
Brak elementów
Rodzaj treści
Wyczyść
Brak elementów
Sortowanie

Dyrektywa Omnibus – zmiany w e-commerce i nie tylko

Rozwój nowoczesnych technologii i cyfryzacja gospodarki oraz idący za tym ogrom sprzedaży on-line i jej znacząca odmienność w stosunku do sprzedaży odbywającej się tradycyjnie spowodowały konieczność uregulowania tej sfery handlu, szczególnie w obszarze relacji przedsiębiorca – konsument.

Czytaj więcej

Prokurent – instytucja warta pochylenia się

Prokurent to osoba, która pełni rolę swoistego pełnomocnika, niejednokrotnie zastępuje w reprezentacji zarząd, którego przykładowo nie ma w danym momencie w firmie. Zgodnie z najnowszą interpretacją ZUS, prokurent nie jest zgłaszany do ubezpieczenia zdrowotnego i to czyni tę instytucję szczególnie interesującą.

Czytaj więcej

Reklama a ochrona prawa do wizerunku

Dla przedsiębiorców, szczególnie tych, którzy świadczą usługi hotelarskie, fundamentalne znaczenie ma reklama. To ona stanowi najskuteczniejszy sposób komunikacji z konsumentem. Bardzo często na zdjęciach widzimy pracowników hotelu, którzy pozują do zdjęcia, wykonując swoją pracę. Co trzeba zrobić, aby było to bezpieczne dla pracodawcy?

Czytaj więcej