Autor: Magdalena Federowicz-Boule

Architekt, Prezes i Dyrektor Kreatywna pracowni Tremend, wielokrotnie nagradzanej w międzynarodowych konkursach na przebudowy hoteli m.in. w Paryżu, w Budapeszcie czy na Ukrainie. Autorka cenionych realizacji: Crowne Plaza w Warszawie, Rezydent Sopot MGallery Hotel Collection, Dworca Metropolitalnego w Lublinie, Dworca Łódź Fabryczna czy przedszkola przy ul. Zdrowej w Warszawie. Laureatka licznych nagród, m.in. A’Design Award&Competition Milan, Design et Al czy European Property Awards. Inicjatorka i współzałożycielka Koła OW SARP Architekci bez Granic, Architecture Sans Frontieres, członkini Zarządu OW SARP, należy do Stowarzyszenia Architektów Wnętrz i pełni funkcję wiceprezesa sekcji architektonicznej w ZAIKS.

Działy
Wyczyść
Brak elementów
Wydanie
Wyczyść
Brak elementów
Rodzaj treści
Wyczyść
Brak elementów
Sortowanie

Szklane projekty Tremend

Szklane domy w Przedwiośniu Żeromskiego były utopijną wizją Polski, symbolem równości i dobrobytu po odzyskaniu przez kraj niepodległości. Dziś szkło w architekturze jest powszechnie wykorzystywane, nadaje bryle lekkości i nowoczesności. W swoich projektach chętnie sięgają po nie architekci pracowni Tremend, wykorzystując tworzywo zarówno jako materiał na ściany, jak i dachy.

Czytaj więcej

Hotele – drugie życie zabytkowych kamienic

Historyczne budynki i kamienice zachwycają swoją architekturą i budują tkankę miejską. Wśród nich można znaleźć też takie, które są pięknymi perełkami architektonicznymi pod miastem. Pałace i dworki chętnie zamieniane są na niewielkie hotele i pensjonaty. W miastach natomiast tę rolę przejęły kamienice. Te pamiątki historii stają się butikowymi hotelami łączącymi przeszłość z teraźniejszością. Doświadczenie w takich renowacjach ma warszawska pracownia Tremend, która przywróciła do życia już kilka takich miejsc. 

Czytaj więcej

Wokół hotelu

Hotel to nie tylko budynek i wnętrze, ale także jego najbliższe otoczenie. Sceneria rozpościerająca się z okna może zachwycać o poranku, stanowiąc początek ekscytujących przygód w nowej destynacji lub wręcz przeciwnie, skutecznie zniechęcać do zarezerwowania w danym miejscu kolejnego pobytu. O tym, jakie są różnice między projektowaniem otoczenia hotelu w centrum miasta i poza jego granicami, opowiada architekt Magdalena Federowicz-Boule, prezes zarządu pracowni architektonicznej Tremend.

Czytaj więcej

Projektując hotel, myślisz o człowieku – hotele w zabudowie miejskiej i wiejskiej

Hotel hotelowi nierówny i to nie tylko ze względu na markę, za jaką się skrywa, ale przede wszystkim przez położenie, w jakim się znajduje i ze względu na gości, jacy go odwiedzają. O zasadach i różnicach w projektowaniu hoteli opowiada Magdalena Federowicz-Boule – architekt i prezes zarządu pracowni Tremend.

Czytaj więcej