Pierwszy hotel MGallery w Polsce z wnętrzami zbudowanymi przez Tétris

Poradnik inwestora

Polska jest rynkiem atrakcyjnym dla międzynarodowych inwestorów. Cały czas rośnie też popyt na usługi hotelowe zwłaszcza w dużych ośrodkach miejskich. Na czoło wysuwa się Warszawa, ale nie jest jedynym miastem, które rozwija swoją bazę hotelową.

Polskie miasta mają duży potencjał hotelowy. Spowodowane jest to tym, że ich rynki są atrakcyjne dla inwestorów. Polski rynek hotelowy odróżnia się od innych wielkością ośrodków miejskich i dużym popytem na usługi hotelowe. Spowodowane jest to m.in. silną gospodarką i dynamicznym rozwojem takich miast, jak Warszawa, Kraków, Wrocław, Poznań czy Trójmiasto.

POLECAMY

Rynek hotelowy w Polsce przeżywa intensywny rozwój

Według danych zebranych przez Walter Herz w 2018 r. w raporcie „Rynek Hotelowy w Polsce”, znaczny rozwój rynku hotelowego w naszym kraju wynika głównie z poprawiających się wyników operacyjnych hoteli, a także rozwoju inwestycji, stabilnego wzrostu gospodarczego i wciąż niedostatecznie rozwiniętej bazy hotelowej wysokiej klasy. W 2017 r. polskie lotniska obsłużyły ponad 40 mln pasażerów, z czego sam Wrocław odnotował 2,9 mln podróżujących w ten sposób. Rynek hotelowy we Wrocławiu charakteryzuje się stosunkowo niskimi cenami średnimi w porównaniu do innych znaczących aglomeracji. Niemniej jednak prognozy dla miasta są pozytywne ze względu na dużą liczbę turystów i silny sektor BPO. Do wzrostu liczby turystów przyczynił się też otrzymany przez Wrocław tytuł Europejskie...

Pozostałe 70% treści dostępne jest tylko dla Prenumeratorów

Co zyskasz, kupując prenumeratę?
  • 6 elektronicznych wydań,
  • nieograniczony – przez 365 dni – dostęp online do aktualnego i archiwalnych wydań czasopisma,
  • ... i wiele więcej!
Sprawdź szczegóły

Przypisy