Przytulność i chłód na hotelowych ścianach

Poradnik inwestora

Czy to możliwe, żeby tapeta otulała wnętrze hotelowego pokoju niczym płaszcz kobietę? Lub ziębiła szlachetnym chłodem naturalnego kamienia? Oczywiście! Na tapecie można odwzorować wszystko: każdą tkaninę, każdy rodzaj drewna i kamienia, a przede wszystkim wywołać przy jej pomocy emocje.

Miękkość i przytulność na hotelowych ścianach w najprostszy sposób może zapewnić tapeta z gatunku „otulających”, czyli taka, której wygląd, ale też faktura kojarzy się z czymś miłym i ciepłym (materiałem, tkaniną, miękką powierzchnią). Pierwszym wyborem będzie więc tapeta zamszowa, która dzięki aksamitnej fakturze zapewni ścianom miękkość estetyczną i realną oraz luksusowe wykończenie. Drugim – tapeta o strukturze płótna, lnu, czyli zasadniczo – tkaniny. 

POLECAMY

CIEPŁO

Tym, co urzeka przy pierwszym kontakcie z zamszową tapetą, jest jej wykończenie, a konkretnie miękka, delikatna powierzchnia, która daje zmysłom wiele pozytywnych bodźców. Miękkość jest zasługą malutkich „włosków” na powierzchni tapety. Oprócz tego, że są one bardzo przyjemne w dotyku, to jeszcze układają się w zależności od kierunku, w którym będziemy je gładzić, tworząc subtelny wzór. Miękkość i przytulność wpisaną w zastosowanie zamszowej tapety podkreśla też odpowiednio dobrana kolorystyka: odcienie brązu, kremy i rozbielone beże naturalnie kojarzą się z przyjemnym otuleniem, złoto z wspaniale sprawdzi się w estetyce glamour, a czarny kolor utworzy dodatkowe otulenie i elegancką tajemniczość.
 


Za wysokimi walorami estetycznymi zamszowych tapet renomowanych producentów stoją również parametry użytkowe: trwałość, odporność na zużycie, starzenie się, działanie promieni UV i ognia (klasa B). Zamsz jest też łatwy w pielęgnacji – żeby na długo zachował swój piękny, unikatowy wygląd wystarczy go na bieżąco czyścić przy pomocy odkurzacza. I tu niespodzianka: zamszowa okładzina jest antystatyczna (nie przyciąga kurzu), więc nie wymaga częstego odkurzania.
Zaletą zamszowych tapet są też właściwoś...

Pozostałe 70% treści dostępne jest tylko dla Prenumeratorów

Co zyskasz, kupując prenumeratę?
  • 6 elektronicznych wydań,
  • nieograniczony – przez 365 dni – dostęp online do aktualnego i archiwalnych wydań czasopisma,
  • ... i wiele więcej!
Sprawdź szczegóły

Przypisy