Autor: Barbara Łukasiak

Dyrektor handlowy Muraspec sp. z o.o (producent tapet obiektowych), hotelarz, międzynarodowy doradca inwestycyjny w branży wnętrzarskiej. 

Działy
Wyczyść
Brak elementów
Wydanie
Wyczyść
Brak elementów
Rodzaj treści
Wyczyść
Brak elementów
Sortowanie

Tapeta na straży czystości hotelowych ścian

Obiekty hotelarskie i gastronomiczne powinny być wzorem oraz przykładem estetyki i czystości. Warto zadbać o to już na etapie budowy, wyposażania obiektu oraz ewentualnego remontu. Na rynku dostępnych jest wiele profesjonalnych materiałów odpornych na zabrudzenia oraz ścieranie, stworzonych z myślą o inwestycjach hotelowych.

Czytaj więcej

Totalny relaks, czyli tapety do obiektów spa

Jeszcze kilkanaście lat temu zarówno oferta zabiegów dostępnych w hotelowych strefach spa, jak i aranżacja przestrzeni była bliższa etymologicznemu odpowiednikowi skrótu spa (sanus per aquam), czyli zdrowie przez wodę. W miarę upływu czasu zabiegi oparte na hydroterapii ustąpiły miejsca tym skoncentrowanym na relaksie, wyciszeniu, przyjemności i upiększeniu. Zmianom też uległa aranżacja wnętrz, których kolorystyka i dekoracje stosunkowo rzadko już nawiązują do wody, a częściej do tego, co przyjemne, miękkie, kojące. I właśnie w tym miejscu wchodzą tapety, ale nie „całe na biało”, tylko raczej w beżach, złocie, zieleniach i kwiatach.

Czytaj więcej

Wysoka jakość dla małych przestrzeni

Apartament, mikroapartament, aparthotel, apartament na wynajem – to również obiekty noclegowe, które trzeba zaaranżować i wyposażyć. Najlepiej tak, aby po pierwszych 10 gościach nie robić remontu. Warto trzymać się tej samej zasady, która obowiązuje przy dużych obiektach – stosować materiały o jakości i właściwościach dostosowanych do potrzeb wnętrz intensywnie użytkowanych. 

Czytaj więcej

Komfort akustyczny w hotelu

Akustyka w hotelu to temat, który obejmuje właściwie wszystkie hotelowe przestrzenie, od lobby, przez korytarze, pokoje hotelowe, po sale konferencyjne i restaurację. W każdym z tych miejsc można poprawić komfort akustyczny dzięki szerokiej gamie rozwiązań dostępnych na rynku. Do wyboru są tapety akustyczne, ścianki, zawiesia sufitowe, lampy, przegrody itp.

Czytaj więcej

Tapety ze smakiem

Smak – to jedno ze słów-kluczy do opisu restauracji. ale nie tylko potrawy mogą być smaczne, wyjątkowy smak może mieć też wnętrze. A jednym z głównych składników są ściany.

Czytaj więcej

Przytulność i chłód na hotelowych ścianach

Czy to możliwe, żeby tapeta otulała wnętrze hotelowego pokoju niczym płaszcz kobietę? Lub ziębiła szlachetnym chłodem naturalnego kamienia? Oczywiście! Na tapecie można odwzorować wszystko: każdą tkaninę, każdy rodzaj drewna i kamienia, a przede wszystkim wywołać przy jej pomocy emocje.

Czytaj więcej

Oryginalne ściany, czyli przepis na estetyczny sukces

Ciemne kolory, wyraziste wzory, oryginalne dekoracje to niewątpliwie propozycja dla świadomych inwestorów hotelowych wnętrz. Albo dla tych, którzy chcą, żeby ich obiekt został przez użytkowników pozytywnie zapamiętany. Bo nic tak nie zapada w pamięć jak wyjątkowość.

Czytaj więcej

Ściany premium, czyli jakie?

Wnętrza premium lub aspirujące do kategorii premium powinny wyróżniać się nie tylko kolorystyką i designem, ale także wysoką jakością zastosowanego tam wyposażenia. Istotne są też detale: w przypadku tapet będzie to NA PRZYKŁAD struktura, która może dodać ścianie splendoru i elegancji.

Czytaj więcej

Rozwiązania antybakteryjne dla hoteli

Pandemia Covid-19 to dla wszystkich biznesów moment na gruntowną restrukturyzację. Jak czas pokazał, żaden biznes nie może już funkcjonować na tych samych zasadach co przed marcem 2020 r. Począwszy od obowiązku noszenia maseczek, rękawiczek, zapewniania płynów dezynfekujących, po kompletną reorganizację usług.

Czytaj więcej

Trendy na hotelowej ścianie

Świadomy hotelarz, dbający o swoich gości i swój obiekt, nie zastanawia się nad tym czy użyć tapety winylowej, czy nie. Tapeta obiektowa to po prostu obowiązkowy element wykończenia wnętrz publicznych. Chroni je, zdobi i zabezpiecza skutecznie przez lata.
Czytaj więcej