Dołącz do czytelników
Brak wyników

Poradnik inwestora

8 czerwca 2022

NR 3 (Maj 2022)

Ściany premium, czyli jakie?

0 125

Wnętrza premium lub aspirujące do kategorii premium powinny wyróżniać się nie tylko kolorystyką i designem, ale także wysoką jakością zastosowanego tam wyposażenia. Istotne są też detale: w przypadku tapet będzie to NA PRZYKŁAD struktura, która może dodać ścianie splendoru i elegancji.

Wybierając tapetę do wnętrz, warto wypośrodkować pomiędzy tym, co jest teraz modne i na co może mielibyśmy ochotę, a tym, co będzie się podobać przez dłuższy czas. I nie chodzi o to, by wybierać wyłącznie wzory zachowawcze, ale raczej te ponadczasowe i eleganckie. Do takich zaliczamy m.in. pasy, kwiaty, wzory typu damask, motywy geometryczne i oczywiście tapety monokolorowe, które dzięki pięknej fakturze, lub użytemu materiałowi (zamsz, jedwab) będą prezentować się elegancko przez długie lata. 

POLECAMY

KOLOR 

Jeżeli chodzi o kolorystykę tapet, to ważne jest, aby zobaczyć tapety, które planujemy zastosować, w docelowym oświetleniu i w pomieszczeniu, w którym będą się znajdowały. W tym celu warto kupić/wypożyczyć próbkę okładziny i koniecznie przyłożyć ją do ściany. 
Uwaga: nie należy patrzeć na nią z góry. Dlaczego to takie ważne? Tapeta, jak każdy inny materiał, zachowuje się różnie w zależności od barwy i natężenia światła w pomieszczeniu. Inaczej będzie wyglądać w pokoju hotelowym, gdzie jest naturalne światło, a inaczej w korytarzu, gdzie oświetlenie jest sztuczne. 
 

 


Eleganckie wnętrza lubią eleganckie kolory i takie same wykończenia: satynowe, jedwabiste, zamszowe. Jasne kolory (kremy, beże, szarości) rozświetlają pomieszczenia, ciemniejsze nadają szlachetności. 

Drodzy Projektanci, nie bójcie się ciemnych tapet! Jeśli wybierzecie okładziny o obiektowej jakości na pewno będziecie zadowoleni. Sprasowany winyl barwion...

Pozostałe 70% treści dostępne jest tylko dla Prenumeratorów

Co zyskasz, kupując prenumeratę?
  • Sześć numerów czasopisma w wersji papierowej,
  • prenumeratę w wersji elektronicznej,
  • pełne archiwum czasopisma online,
  • 4 dostępy do szkoleń / webinariów organizowanych przez redakcję...
  • ... i wiele więcej!
Sprawdź szczegóły

Przypisy