Dołącz do czytelników
Brak wyników

Hotelowy know-how

30 września 2021

Tapeta na straży czystości i higieny w hotelu

0 168

Obiekty hotelarskie i gastronomiczne powinny być wzorem oraz przykładem estetyki, czystości i higieny. Odpowiedzialność w tej kwestii spoczywa nie tylko na służbie pięter, ale też na osobie zarządzającej. Podstawą jest również właściwy dobór wyposażenia hotelu w momencie budowy, wyposażania obiektu oraz remontu.


Jednym z materiałów są winylowe tapety obiektowe. Świadomy i doświadczony inwestor nie wyobraża sobie swojego hotelu bez okładzin ściennych w formie tapet winylowych, ponieważ ich zastosowanie to prosty i zrozumiały rachunek zysków i strat liczony wprost lub też pośrednio przez lata użytkowania. Pierwszą i podstawową funkcją okleiny winylowej jest skuteczna ochrona ścian przed brudzeniem. Nie będzie przesadą stwierdzenie, że tapeta stoi na straży czystości hotelu – wszystkie winylowe tapety obiektowe Muraspec są zmywalne, a nawet szorowalne.

Bardzo często dajemy wskazówki dla służby pięter jak należy konserwować ściany, aby przez dziesiątki lat były jak nowe. Podstawową zasadą jest bieżąca konserwacja, czyli jeżeli podczas sprzątania pokoju czy korytarza zauważymy zabrudzenie, nie obawiamy się użyć klasycznych środków czystości i domyć tapetę. Najskuteczniejszym narzędziem do tego celu będzie miękka klasyczna szczoteczka w przeciwieństwie do ściereczki, która może nie poradzić sobie z każdym brudem. Pilne do usunięcia są zwłaszcza zabrudzenia wykonane długopisem lub flamastrem – dość często zdarzające się w obiektach goszczących rodziny. Atrament zmyty w 24 godziny daje nam gwarancję c...

Pozostałe 70% treści dostępne jest tylko dla Prenumeratorów

Co zyskasz, kupując prenumeratę?
  • Sześć numerów czasopisma w wersji papierowej,
  • prenumeratę w wersji elektronicznej,
  • pełne archiwum czasopisma online,
  • 4 dostępy do szkoleń / webinariów organizowanych przez redakcję...
  • ... i wiele więcej!
Sprawdź szczegóły

Przypisy