Dołącz do czytelników
Brak wyników

Technologie w hotelarstwie

8 czerwca 2022

NR 3 (Maj 2022)

Sieć Wi-Fi w czterogwiazdkowym hotelu

0 105

Dzięki wdrożeniu przeprowadzonemu przez specjalistów z firmy Eter Sp. z o.o., goście Hotelu**** BESKID Balneo Medical Resort & SPA zyskali dostęp do szybkiego internetu bezprzewodowego na terenie całego obiektu. Ponadto modernizacja infrastruktury LAN umożliwiła implementację zamków elektronicznych, telewizji hotelowej, a także BMS z możliwością indywidualnego sterowania klimatyzacją i systemem audio.

Hotel BESKID to otwarty w 2021 roku 4-gwiazdkowy obiekt położony w uzdrowiskowej miejscowości Piwniczna-Zdrój, w malowniczej Dolinie Popradu, u podnóża góry Kicarz. Hotel oferuje noclegi w komfortowych pokojach i apartamentach z widokiem na góry. Do dyspozycji gości jest również kryty basen, sauna, ośrodek balneoterapeutyczny, strefa SPA z grotą solną, centrum fitness, plac zabaw dla dzieci oraz boisko. Jest to wspaniałe miejsce do wypoczynku i aktywnej rekreacji zarówno dla dzieci i młodzieży, jak i osób dorosłych. 

POLECAMY

WYZWANIE    

W miejscu obecnego hotelu BESKID przez lata działał dom wypoczynkowy o tej samej nazwie. Obiekt przeszedł gruntowną modernizację, w ramach której m.in. dobudowano kolejne piętro oraz nowoczesną strefę SPA z krytym basenem z widokiem na góry. Także wszystkie wnętrza obiektu przeszły gruntowny remont. W ramach modernizacji firma Eter przeprowadziła wdrożenie obejmujące m.in. systemy zamków elektronicznych, telewizji hotelowej, BMS z możliwością indywidualnego sterowania klimatyzacją i systemem audio, a także sieć wi-fi dla gości obiektu. Konieczna też była całkowita modernizacja infrastruktury sieciowej LAN, niezbędnej do poprawnego działania wszystkich wyżej wymienionych systemów.
 


ROZWIĄZANIE 

Do budowy infrastruktury LAN wykorzystano przełączniki TP-Link. Jak mówi Rafał Biłas, dyrektor ds. rozwoju i inwestycji w firmie Eter – Postawiliśmy na sprawdzone rozwiązania. Wielokrotnie wykorzystywaliśmy switche TP-Link do budowy sieci pod systemy BMS i nigdy nas nie zawiodły. Urządzenia charakteryzują się wysoką niezawodnością i stabilnością pracy, co finalnie prze...

Pozostałe 70% treści dostępne jest tylko dla Prenumeratorów

Co zyskasz, kupując prenumeratę?
  • Sześć numerów czasopisma w wersji papierowej,
  • prenumeratę w wersji elektronicznej,
  • pełne archiwum czasopisma online,
  • 4 dostępy do szkoleń / webinariów organizowanych przez redakcję...
  • ... i wiele więcej!
Sprawdź szczegóły

Przypisy