Dział: Technologie w hotelarstwie

Działy
Wyczyść
Brak elementów
Wydanie
Wyczyść
Brak elementów
Rodzaj treści
Wyczyść
Brak elementów
Sortowanie

Ciepło odzyskane. Jak zadbać o zgodność z wymogami unijnymi i o niskie koszty?

„Fit for 55” to inicjatywa Komisji Europejskiej, która ma na celu przeprowadzenie takich zmian w ustawodawstwie, by do roku 2030 zmniejszyć emisję gazów cieplarnianych netto co najmniej o 55 proc. (w porównaniu do roku 1990) i docelowo osiągnąć neutralność klimatyczną do roku 2050. By tego dokonać, trwają nieustające prace nad nowymi dyrektywami i rozporządzeniami, które pomogą osiągnąć ten cel.

Czytaj więcej

Jak zbudować sieć LAN i WLAN w hotelu?

Jeśli zastanawiacie się, jakie rozwiązanie będzie idealne dla waszego hotelu przy budowaniu sieci LAN i WLAN, to może właśnie znaleźliście odpowiedź. Wspólnie z TP-Link chcielibyśmy przedstawić Wam przykład takiego rozwiązania, jakie zostało zastosowane w Hotelu Focus Premium w Warszawie. W poniższym Case Study przestawiamy informacje o samym projekcie i zastosowanych rozwiązaniach. Przedstawiamy również wyzwania, przed jakimi stał TP-Link oraz rezultaty, jakie udało się osiągnąć.

Czytaj więcej

Nowoczesne technologie zmieniają branżę hotelarską

"Świat po pandemii to świat, w którym ludzie częściej myślą o przyszłości planety. Przejawów jest wiele, a jednym z nich jest to, iż podkreślają, że zrównoważony rozwój to podstawa idealnego doświadczenia z podróży."

Czytaj więcej

Nowe technologie w salach konferencyjnych

W dobie nowoczesnych technologii sala konferencyjna wyposażona w rzutnik, białą tablicę czy flipchart to już przeżytek. Potrzeby prelegentów, nauczycieli czy działów kreatywnych rosną, ponieważ często do prowadzenia prezentacji, oprócz możliwości pisania, niezbędny jest dostęp do internetu, filmów, prezentacji multimedialnych, zdjęć. Po co korzystać z wielu urządzeń, skoro możemy mieć to wszystko w jednym?

Czytaj więcej

Sieć Wi-Fi w ogródku kawowym. Proste rozwiązanie, którym wyróżnisz się na tle konkurencji

Zapewnienie stabilnych i szybkich połączeń sieciowych to obecnie jedno z głównych wyzwań, przed jakim stają administratorzy miejsc, takich jak: hotele, restauracje i kawiarnie, aby sprostać rosnącym wymaganiom i utrzymać wysoki poziom satysfakcji gości. Hotelarze coraz częściej zgłaszają potrzebę stworzenia odpowiedniej infrastruktury sieciowej, która zapewni gościom zasięg sieci bezprzewodowej również na zewnątrz budynku.

Czytaj więcej

POS to Twój nowy partner biznesowy

Nowoczesny system POS to o wiele więcej niż tylko rozbudowany system kasowy, składający się ze sprzętu i oprogramowania. To swoisty ekosystem, odpowiedzialny nie tylko za rejestrację sprzedaży, automatyzację szeregu powtarzanych każdego dnia czynności czy zarządzanie magazynem i obiegiem dokumentów. To także bogate źródło cennych informacji, niezbędnych do skutecznego zarządzania i rozwoju Twojego biznesu gastronomicznego lub hotelarskiego. Dobrze wybrany system POS spełni potrzeby firmy nie tylko dzisiaj, ale także w przyszłości.

Czytaj więcej

Energooszczędne technologie w technice basenowej – co zrobić, żeby było taniej?

Standardowe złoże (piaskowe, szklane itp.) działa na zasadzie oporu. Woda z zanieczyszczeniami przesącza się przez warstwę złoża, na którym zostają zatrzymane cząsteczki o odpowiedniej średnicy.

Czytaj więcej

Marzenie o pięciogwiazdkowym noclegu

Jeśli jedynym celem customer experience jest uczynienie życia klientów lepszym i łatwiejszym, to spośród wszystkich sektorów gospodarki przed branżą hotelarską stoi największe wyzwanie – szczególnie teraz, kiedy liczba turystów przebywających w obiektach noclegowych zwiększyła się o 280,4% względem zeszłego roku. W wielu hotelach systemy rezerwacji i zarządzania to nadal oddzielne byty, a najprostsze czynności jak np. płatność za drinki na basenie urastają do rangi problemu. Co ceni dzisiejszy podróżny, a jakie hotelowe zwyczaje można już uznać za relikty przeszłości?

Czytaj więcej

Zewnętrzne oświetlenie hotelu – co należy o nim wiedzieć?

W przypadku hotelu oświetlenie zewnętrzne odgrywa kluczową rolę. Wpływa nie tylko na odczucia estetyczne gości i wizerunek obiektu, ale też przekłada się na poziom bezpieczeństwa, szczególnie po zmroku. Jeśli logo lub wejście nie zostaną stosownie oświetlone, goście mogą mieć problemy ze znalezieniem budynku nocą i stracą poczucie komfortu. Światło pozwala także wydzielić strefy ruchu, takie jak parking czy hol wejściowy.

Czytaj więcej

Technologie chmurowe w hotelarstwie

Fundamentem sukcesu każdego hotelu są jego goście. Jeśli są oni zadowoleni i wracają, wtedy biznes się rozwija. Jak dbać o lojalność klientów? Pomagają w tym nowoczesne technologie chmurowe (technologie cloudowe), dzięki którym hotelarze zapewniają klientom wspaniałe doświadczenia przed, w trakcie oraz po zakończeniu pobytu. Właściciele hoteli przenoszą do chmury wiele obszarów swojej działalności: od sprzedaży czy marketingu po automatykę budynkową! Nawet najlepszy obiekt hotelowy o najwyższym standardzie i z najlepszą infrastrukturą nie będzie bowiem w pełni konkurencyjny bez wsparcia technologii.

Czytaj więcej