Autor: Małgorzata Lewandowska

Project manager Hotel Professionals sp. z o.o.

Działy
Wyczyść
Brak elementów
Wydanie
Wyczyść
Brak elementów
Rodzaj treści
Wyczyść
Brak elementów
Sortowanie

Przed nami kolejny rok wzrostu kosztów w branży hotelarskiej

W ostatnim roku w branży hotelowej nastąpił bardzo wyraźny wzrost kosztów, zarówno jeżeli chodzi o koszty budowy, jak i koszty operacyjne hotelu. W odniesieniu do tych pierwszych – spowodowane są one przede wszystkim niedoborami pracowniczymi w branży budowlanej przy jednoczesnym wzroście produkcji budowlanej o ok. 13%.

Czytaj więcej

Millenials w hotelu – jak z nim pracować?

 Pokolenie Y definiuje się jako osoby urodzone w latach 1980-2000. Ta grupa konsumentów stała się oczkiem w głowie marketingowców starających się znaleźć odpowiedź na pytanie, czy jest coś, co łączy obecnego 18-latka z prawie 40-latkiem. Pewne jest, że pokolenie millenialsów w Stanach Zjednoczonych jest już liczniejsze o prawie 3 mln pokolenia „baby boomers”, a ich siła nabywcza wynosi prawie 200 mld dol.

Czytaj więcej

Condohotele i aparthotele, czyli inwestycje hotelowe inaczej

W ostatnich latach na popularności zyskały inwestycje w inne formy zakwaterowania – condohotele i aparthotele. Choć nie ma precyzyjnych definicji tych form inwestowania, to coraz częściej w praktyce rynkowej zauważa się ich rozgraniczenie. W tym artykule przyjrzymy się temu specyficznemu rynkowi hotelowemu.

Czytaj więcej

Millenials w hotelu - jak z nim pracować?

Pokolenie Y definiuje się jako osoby urodzone w latach 1980-2000. Ta grupa konsumentów stała się oczkiem w głowie marketingowców starających się znaleźć odpowiedź na pytanie, czy jest coś, co łączy obecnego 18-latka z prawie 40-latkiem. Pewne jest, że pokolenie millenialsów w Stanach Zjednoczonych jest już liczniejsze o prawie 3 mln od tzw. pokolenia "baby boomers", a ich siła nabywcza wynosi prawie 200 mld dol.
Czytaj więcej