Autor: Martyna Petrus

Absolwentka Polityki społecznej na Uniwersytecie Warszawskim i kończąca kolejne studia na kierunku Dziennikarstwo. Karierę PR'owca rozpoczęła w 2020 r. w Antal. Współpracuje z eksperta-mi z różnych branż czerpiąc przy tym cenną wiedzę o rynku pracy. Sama jest zafascynowana tematyką biznesową i chętnie dzieli się swoimi spostrzeżeniami w mediach.

Działy
Wyczyść
Brak elementów
Wydanie
Wyczyść
Brak elementów
Rodzaj treści
Wyczyść
Brak elementów
Sortowanie

11 proc. dla prawników, a tylko 1 proc. w IT. Na jakie podwyżki i benefity mogli liczyć specjaliści i menedżerowie z branży HoReCa?

11 lipca Antal opublikował 12. edycję Raportu Płacowego, wskazującego poziom wynagrodzeń na stanowiskach specjalistycznych i menedżerskich. Średnie miesięczne wynagrodzenie specjalistów i menedżerów wyniosło 14 038 PLN w stosunku do 13 654 PLN w 11. edycji, co oznacza wzrost o 3 PROC. w stosunku do ubiegłego roku.

Czytaj więcej

Boostuj swoją karierę: warsztaty niezbędne dla sukcesu w branży HoReCa

Branża HoReCa to jeden z dynamiczniejszych sektorów gospodarki, w którym konieczne jest posiadanie odpowiednich umiejętności i wiedzy zarówno w obszarze usług, jak i zarządzania. 36 PROC. specjalistów i menedżerów chciałoby otrzymywać dofinansowanie edukacji (szkolenia, warsztaty) w ramach benefitu u pracodawcy – TAK WYNIKA z Raportu Płacowego Antal.

Czytaj więcej

Największe wyzwania stojące przed pracodawcami: co zaoferować pracownikom poza satysfakcjonującym wynagrodzeniem?

O ile pracodawcy na przestrzeni ostatniego roku zainwestowali w podwyżki dla swoich pracowników, o tyle ofertę benefitów pozapłacowych pozostawili na podobnym poziomie. Według Raportu Płacowego Antal część firm zdecydowała się na całkowity bądź częściowy powrót do biur. Jednak możliwością pracy zdalnej dysponuje tylko o 2 p.p. mniej specjalistów i menedżerów niż w przypadku zeszłej edycji raportu.

Czytaj więcej

Ocena CV i przyszłego pracownika. Czyli jak przygotować się do rozmowy od strony pracodawcy i na jakie elementy CV zwrócić uwagę?

Temat „jak dobrze rekrutować” od lat nie schodzi z „pierwszych stron” gazet. Rekrutacja to znacznie więcej niż szukanie kandydatów, prowadzenie spotkań i finalnie zatrudnienie najlepszej osoby z rynku. Rekrutacja to sprzedaż. Rekruter to nie tylko osoba, która zadaje pytania podczas rozmowy rekrutacyjnej, analizuje odpowiedzi kandydata i wystawia mu pozytywną lub negatywną opinię. To także dobry handlowiec.

Czytaj więcej