Dołącz do czytelników
Brak wyników

Hotelowy know-how

14 grudnia 2020

NR 5 (Październik 2020)

Bon turystyczny – kto daje i odbiera…

0 158

Niby pomoc, niby wsparcie dla branży, a jednak odkąd rząd wprowadził możliwość podróżowania wyłącznie w celach biznesowych, skutecznie została zamknięta pomoc państwa dla hotelarzy w zakresie realizacji bonów turystycznych.

Wprowadzona przez rząd 1 sierpnia br. pomoc w postaci bonu turystycznego miała być ręką wyciągniętą w stronę branży turystycznej w Polsce. Rodzice otrzymali wsparcie w postaci 500 zł na dziecko, by realizować usługi turystyczne dla swoich pociech. Od początku projekt budził wiele kontrowersji i pytań. Na branżowych portalach i grupach hotelowych trwały dyskusje na temat tego, jak będzie realizowany program oraz które obiekty będą mogły zarejestrować się w bazie szczęśliwców otrzymujących wsparcie ze strony skarbu państwa. Pytań było więcej niż odpowiedzi. Rozporządzenia zostały napisane na kolanie, dlatego system przez cały czas trzeba było uszczelniać. Pomoc jednak dotarła.
Zasilenie finansami polskiej branży turystycznej dotarło do obiektów, które zarejestrowały się w systemie. Dla wielu przedsiębiorców była to jedyna alternatywa pozyskania środków na to, aby przetrwać najcięższy w historii hotelarstwa czas. O ile w sierpniu hotele i obiekty noclegowe raczej nie miały problemu z obłożeniem ze względu na to, że turystyka zagraniczna przestała funkcjonować, o tyle jesień przyniosła żniwo pandemii, które znów odbiło się na hotelarstwie.
Wrzesień, październik i listopad to w głównej mierze turystyka o charakterze biznesowym. Był to czas szkoleń, konferencji oraz wyjazdów integracyjnych. W tym roku dochody hotelarstwa wynikające z organizacji różnego rodzaju wydarzeń również zostały odcięte. W dużym stopniu spadły także rezerwacje gości biznesowych, którzy w trasie nocowali w hotelach. Jedyny gość, na jakiego czek...

Pozostałe 70% treści dostępne jest tylko dla Prenumeratorów

Co zyskasz, kupując prenumeratę?
  • Sześć numerów czasopisma w wersji papierowej,
  • prenumeratę w wersji elektronicznej,
  • pełne archiwum czasopisma online,
  • 4 dostępy do szkoleń / webinariów organizowanych przez redakcję...
  • ... i wiele więcej!
Sprawdź szczegóły

Przypisy