Autor: Karol Weber

Doradca hotelowy i szkoleniowiec, autor bloga www.enjoyyourstay.pl 

Działy
Wyczyść
Brak elementów
Wydanie
Wyczyść
Brak elementów
Rodzaj treści
Wyczyść
Brak elementów
Sortowanie

10 elementów, które czynią hotel prawdziwie luksusowym

Pojęcie luksusowego hotelu wywołuje od jakiegoś czasu wiele dyskusji na naszym rynku hotelowym, gdzie ten segment hoteli dopiero raczkuje, a hotele skategoryzowane na pięć gwiazdek pozostawiają wiele do życzenia. Przede wszystkim dlatego, że niewielu naszych rodzimych inwestorów stać na hotel prawdziwie luksusowy, a ponadto zwrot z takiej inwestycji jest dłuższy. Świadczy o tym chociażby fakt, że sieci hotelowe nie wprowadzają do Polski swoich luksusowych marek. Otwarcie hotelu Raffles Europejski w Warszawie jeszcze wiosny nie czyni, choć jest to ważny postęp i rozpala nasze nadzieje na więcej. Zatem co czyni hotel prawdziwie luksusowym? 

Czytaj więcej

Jak to zrobić, by nie tracić wykwalifikowanej kadry

„NIGDY BYM NIE WYDAŁ WŁASNYCH PIENIĘDZY NA SZKOLENIE SWOICH PRACOWNIKÓW. WOLAŁBYM JE WYDAĆ NA REKLAMĘ HOTELU” – USŁYSZAŁEM KIEDYŚ OD WŁAŚCICIELA HOTELU. ZAZNACZĘ, ŻE BYŁ TO OBIEKT SKATEGORYZOWANY NA 5 GWIAZDEK. TAKIE NASTAWIENIE DO KWESTII ROZWOJU I DOSKONALENIA UMIEJĘTNOŚCI SWOICH PRACOWNIKÓW MIAŁO SWOJE ODZWIERCIEDLENIE W OPINIACH GOŚCI, MOTYWACJI ZESPOŁU DO PRACY I OPERACYJNYM FUNKCJONOWANIU TEGO OBIEKTU. NIESTETY, TEGO TYPU PODEJŚCIE NIE JEST OBCE WIELU INWESTOROM HOTELOWYM, KTÓRZY CHCĄ SAMODZIELNIE ZARZĄDZAĆ OBIEKTEM I SZUKAJĄ POZORNYCH OSZCZĘDNOŚCI.

Czytaj więcej

Jak sprzedawać usługę hotelarską? Upselling i cross-selling dla każdego

Zastanawialiście się kiedyś Państwo, o ile dziennie mogłyby wzrosnąć przychody waszego obiektu choćby z tytułu sprzedaży sugestywnej, prowadzonej przez pracowników recepcji lub restauracji? Wystarczająco dużo, aby zacząć działać, ustalić zasady i zadbać o rozwój umiejętności sprzedażowych pracowników frontowych. Wiemy, iż żadne umiejętności nie pomogą, jeśli pracownicy nie będą znać unikalnych punktów sprzedaży obiektu i usług, które oferują, oraz nie będą wystarczająco zmotywowani.

Czytaj więcej

Trendy w hotelarstwie 2021

Hotelarze na świecie i w Polsce zachodzą w głowę, jak będzie wyglądała nowa normalność i jaki będzie ten postopandemiczny gość. Nie spodziewamy się rewolucji, ale mimo to oczekiwania gości będą na wysokim poziomie. W niektórych obszarach szczególnie wysokim, co jest wynikiem nie tylko pandemii, ale i zmian świadomości społeczeństw. 

Czytaj więcej

Ponowne otwarcie hotelu – jesteś gotów?

Z początkiem miesiąca nadszedł wyczekiwany przez hotelarzy, ale i bardzo duże grono gości moment. Od 4 maja można swobodnie przyjmować gości w hotelach i innych obiektach noclegowych – cel pobytu nie ma znaczenia. Jednak nie wszystkie hotele zdecydowały się od razu otworzyć swoje drzwi. Wynikało to z ograniczonego zakresu udogodnień, jakie mogli oferować gościom. Ponadto granice są wciąż zamknięte, a w hotelach miejskich znaczne grono klientów stanowią obcokrajowcy.

Czytaj więcej

Komfortowy i funkcjonalny pokój hotelowy

W Polsce z roku na rok przybywa hoteli, które są nie tylko coraz lepiej zarządzane, ale i projektowane. Mamy grono polskich uznanych architektów, którzy specjalizują się w inwestycjach hotelowych. Mimo to w dalszym ciągu popełniane są błędy na etapie projektowania wnętrz. Przedkłada się estetykę nad funkcjonalność i zapomina o komforcie gościa. A diabeł tkwi w szczegółach!

Czytaj więcej

Luksusowa oferta hotelowa, czyli jaka?

Kiedy Cesar Ritz ZAPOCZĄTKOWAŁ luksusowe hotelarstwo w XIX-wiecznej Europie, jego synonimem były pałacowe wnętrza, przestronne pokoje, marmurowe posadzki czy kawior i szampan podawany przez kelnerów w białych rękawiczkach. Współczesne luksusowe usługi hotelowe i turystyczne to już coś znacznie więcej. 

Czytaj więcej

Ekologia w hotelarstwie, czyli o życiu hotelarzy w zgodzie z naturą

Świadomość społeczeństwa na temat troski o środowisko naturalne jest już tak wysoka, że wiele firm, w tym hotele, wpisuje w politykę odpowiedzialności społecznej biznesu (CSR) zasady proekologiczne.

Współcześni goście hotelowi przywiązują dużą wagę do takich praktyk. „Zielony trend” zaczynają dostrzegać polscy inwestorzy hotelowi i wdrażają rozwiązania, dzięki którym chcą pokazać zaangażowanie w sprawę, tym samym wyróżniając się spośród konkurencji i wzbudzając zainteresowanie klientów.

Czytaj więcej

10 elementów, które czynią hotel prawdziwie luksusowym

U podstaw luksusowej usługi hotelowej leży wiele elementów, które nie dotyczą jedynie fizycznych atrybutów obiektu. One wykraczają znacznie poza materialne pojęcia. Luksusowa usługa to mieszanka ekstrawagancji i przepychu oraz autentycznych niezapomnianych doświadczeń i przewyższanie oczekiwań gościa ponad standardy marki. Musi być w pewnym sensie niepowtarzalna, wyjątkowa, mieć charakter ekskluzywności. Przyjrzyjmy się elementom, które czynią hotel prawdziwie luksusowym.

Czytaj więcej