Czy internet jest koniecznym elementem wyposażenia hotelu?

Sales & Marketing

Lokalizacja, wyposażenie pokoju, niekiedy też restauracja. Te i inne aspekty decydują o tym, czy klienci zdecydują się na pobyt w danym hotelu. By przekonać do siebie potencjalnych gości, niezbędne jest jeszcze wyposażenie budynku w nowoczesną technologię. Właśnie z tego powodu warto odpowiedzieć nie tylko na pytanie, czy, ale też jaki internet w hotelu założyć. Na co więc zwrócić uwagę przy wyborze oferty? Czas to sprawdzić.

Dlaczego internet w hotelu jest ważny dla klientów biznesowych?

Służbowe wyjazdy niekiedy łączą w sobie element integracyjny z pracą, a czasem służą wyłącznie do realizowania obowiązków służbowych. W każdych okolicznościach potrzebny jest jednak internet bezprzewodowy umożliwiający zdalne połączenie się z innymi osobami. Dzięki temu możliwe jest m.in. przeprowadzanie szkoleń. Klienci biznesowi potrzebują go także do wideorozmów z pracownikami, którzy z różnych przyczyn nie mogli stawić się na firmowym spotkaniu oraz konwersacji z przedstawicielami innych przedsiębiorstw.

Dostęp do bezprzewodowego internetu należy zapewnić zarówno w sali konferencyjnej, jak i pokojach. Dla klientów biznesowych są one nie tylko miejscami wypoczynku, ale również pracy. Sygnał Wi-Fi powinien być przy tym równie mocny w każdym zakątku budynku, a co za tym idzie, trzeba wybrać wysokiej klasy routery. Warto zwrócić uwagę na modele z oferty sieci komórkowej Play. Swoim klientom operator proponuje urządzenia obsługujące najnowsze technologie, w tym szybki internet 5G.

Internet w hotelu a komfort klientów indywidualnych

Możliwość korzystania z internetu ma znaczenie dla turystów, a jego brak to poważne niedopatrzenie skutkujące niepochlebnymi opiniami gości. Ich zdanie jest tymczasem ważniejsze niż kiedykolwiek wcześniej, ponieważ mogą oni je wyrazić na wielu forach poświęconych podróżom. Co więcej, zaniżający ocenę obiektu brak dostępu do internetu prowadzi do spadku zainteresowania hotelem wśród użytkowników portali, na których zamawia się pokoje.

Zapewnienie gościom szybkiego i stabilnie działającego internetu daje im szansę miłego spędzenia czasu przy filmie, muzyce lub na przeglądaniu mediów społecznościowych. Na możliwość korzystania z Wi-Fi uwagę zwrócą m.in. miłośnicy zimowych wycieczek górskich. Szybko zapadający zmrok wymusza zejście ze szlaku i powrót do hotelowego pokoju. Bez wątpienia perspektywa wieczoru bez ulubionej rozrywki skłoniłaby wiele osób do wybrania konkurencyjnych obiektów.

Co jeszcze jest ważne dla turystów i gości biznesowych?

Osoby zastanawiające się nad otwarciem hotelu w pierwszej kolejności powinny wybrać jeden z dwóch modeli biznesowych, zgodnie z którymi funkcjonują takie obiekty. Pierwszy z nich zakłada prowadzenie działalności typowo turystycznej, a co za tym idzie, kluczową kwestią będzie lokalizacja budynku w pobliżu najważniejszych atrakcji danego miejsca. Przyszli goście bez wątpienia zwrócą bowiem uwagę na to, jak daleko będą mieli do plaży, wejścia na górski szlak czy też pełnego zabytków centrum.

W inny sposób należy podejść do wyboru budynku lub działki pod budowę hotelu, gdy model biznesowy zakłada obsługę klientów biznesowych. Dla wielu firm liczyć się będzie nie tyle atrakcyjność danego miejsca, ile możliwość szybkiego dojazdu na miejsce firmowej konferencji bądź lokalnej siedziby własnego przedsiębiorstwa. Z tych powodów istotne będzie położenie hotelu w pobliżu szlaków komunikacyjnych – lotniska, autostrady, stacji metra, węzła kolejowego itp.

Ulica, przy której znajdzie się hotel, jest więc sprawą względną. Podobnie należy podejść do kwestii wyposażenia. W tym przypadku kluczową rolę odgrywają pieniądze. Jeśli jednak nie stanowią one przeszkody, pozostaje zastanowić się, jakiej klasy obiektu brakuje w danym miejscu. Może znajduje się w nim już wystarczająco dużo hoteli szczycących się czteroma lub pięcioma gwiazdkami, ale nie mają one tańszego odpowiednika? Niezależnie jednak od standardu, należy pamiętać, że dla wszystkich gości ważny jest internet bezprzewodowy.

Przypisy