Dołącz do czytelników
Brak wyników

Zainwestuj zysk w swój nowy hotel

Artykuł | 26 kwietnia 2020 | NR 6
82

Czytam prasę branżową z ostatniego roku, a tam tytuły artykułów wielkimi literami: „Hotele na fali znoszącej”, „Wskaźniki w górę”, „Rynek hotelarski w fazie wzrostu i rozwoju”, dalej wypowiedzi dyrektorów hoteli zaczynające się od słów: „sektor hotelarski rozwija się dynamicznie”, „progres w branży”, „rynek jest w dobrej kondycji”. Wszystko wskazuje na to, że dobra passa się nie skończy. 

Ostatnie lata pokazują, że branża hotelarska wzbudziła zainteresowanie inwestorów spoza tego rynku. Skoro mamy taki boom na naszym rynku, a wskaźniki pokazują wysokie słupki zysków, warto zastanowić się nad rozwojem własnej marki. Działając w tej branży od lat, mamy największe doświadczenie, które warto wykorzystać. W większości inwestorzy szukają nieruchomości pod inwestycję w dużych miastach, takich jak Warszawa, Kraków, Trójmiasto, Poznań czy Wrocław. Według rankingów (badania ARC Rynek i Opinia) to właśnie te miasta wiodą prym w turystyce weekendowej, ale nie tylko. 

Wrocław jest wiodącym ośrodkiem ekonomicznym, technologicznym i kulturalnym oraz jedną z najdynamiczniej rozwijających się metropolii w kraju. Miasto jest znane z przyjaznego podejścia do biznesu: powstało tu wiele renomowanych polskich firm, a zagraniczni inwestorzy uznali Wrocław za jedną z najlepszych lokalizacji w Europie. Wspominając o mieście, trzeba mocno zaznaczyć, że oprócz centrum tuż za granicami miasta prężnie rozwijają się również gminy ościenne.

 

Lokalizacja, lokalizacja, lokalizacja

Cytując wielkiego hotelarza Conrada Hiltona, w wyborze miejsca pod obiekt hotelowy ogromne znaczenie ma lokalizacja, która musi mieć walory biznesowe lub turystyczne. Gmina przyjazna mieszkańcom i turystom, ale też otwarta na biznes to wymarzone miejsce do inwestowania w hotel. Proinwestycyjne nastawienie władz powoduje, że inwestorzy chętnie lokują swój kapitał w tej gminie. Dużym atutem doskonałej lokalizacji jest otoczenie biznesowe Strefa Ekonomiczna oraz Park Biznesowy, w którym zainwestowały międzynarodowe firmy. W związku z rozwojem biznesowym gminy wzrosła podaż na mieszkania. 

Gmina określana jest „sypialnią” Wrocławia, co roku przybywa domów jednorodzinnych, ale także zabudowa wielorodzinna w pobliskiej miejscowości rozwija się na kilkudziesięciu hektarach przeznaczonych na ten cel. Skuteczne władze gminy wspólnie z miastem inwestują w infrastrukturę drogową, m.in. budując obwodnice. Odl...

Pozostałe 70% treści dostępne jest tylko dla Prenumeratorów

Co zyskasz, kupując prenumeratę?
  • Sześć numerów czasopisma w wersji papierowej,
  • prenumeratę w wersji elektronicznej,
  • pełne archiwum czasopisma online,
  • 4 dostępy do szkoleń / webinariów organizowanych przez redakcję...
  • ... i wiele więcej!
Sprawdź szczegóły

Przypisy