Autor: Juliusz Podolski

Dziennikarz z blisko 30-letnim doświadczeniem w pracy redakcyjnej w dziennikach regionalnych („Dzisiaj”, „Gazeta Poznańska”, „Express Poznański”, „Głos Wielkopolski”, „Nasz Głos Poznański”) oraz w mediach ogólnopolskich. Publikował w takich tytułach, jak: „Auto Sport”, „Auto Dziś i Jutro”, „Metropol”, „Claudia”, „Menu”, „Przegląd Gastronomiczny”, „Poradnik Restauratora”, „Nasze Miasto. Poznań”, „Slow Life”.

Współpracował z telewizją WTK i Radiem Merkury. W wolnych chwilach prowadzi bloga Smaczny Turysta, na którym łączy dwie pasje – do podróży i jedzenia. Jak sam o sobie mówi – uwielbia gotować, zwiedzać, jeść i degustować. Współwłaściciel de’GUSTATOR PR. Felietonista, krytyk kulinarny i redaktor naczelny WszystkoDlaKucharzy.com. Stały współpracownik „Biznes Hotel” i „Biznes Restauracje & Catering”. Współzałożyciel Poznańskiego Klubu Biesiadników.

Działy
Wyczyść
Brak elementów
Wydanie
Wyczyść
Brak elementów
Rodzaj treści
Wyczyść
Brak elementów
Sortowanie

Alkohole z planem marketingowym. Jak sprzedawać alkohole premium?

Alkohole premium to już nie są bardzo małe liczby sprzedanych butelek w skali całego obrotu przy sprzedaży wszystkich alkoholi. W ubiegłym roku bowiem pierwszy raz w historii Polacy wypili więcej najdroższych alkoholi niż najtańszych, co oznacza że rynek premium przegonił najniższą półkę cenową.

Czytaj więcej

WODA DO HOTELU – opakowana w szkło lub plastik

Od wielu lat woda jest jedną z najważniejszych pozycji zakupowych w lokalach gastronomicznych. Ludzie bardzo CHĘTNIE, nie tylko w upalne DNI, zamawiają wodę, często nie przykładając wagi do tego, jaka ona jest. Czasy się zmieniają, ludzka świadomość jest coraz większa, stąd woda także staje się istotnym elementem wizerunkowym lokalu. Restauratorzy i goście zwracają też uwagę na dwa inne aspekty wody: zdrowie i ekologię.

Czytaj więcej

Śniadanie buduje wizerunek hotelu

Najważniejszy posiłek w hotelowej restauracji to niezaprzeczalnie śniadanie. zawsze brzmi mi w uszach opowieść kucharza, który przepracował wiele lat w hotelowych restauracjach w anglii. szef sekcji śniadaniowej powiedział mu wtedy, że to właśnie śniadanie buduje wizerunek hotelu. niesmaczne – może zburzyć cały dzień gościa a nawet pozbawić go kontraktu życia. i trudno się z tą mądrością nie zgodzić.

Czytaj więcej

Kawa na śniadanie w hotelu – uzupełnienie czy wartość dodana?

Czy zastanawialiście się, czym stoją śniadania w hotelach? Odpowiedź jest prosta. To przede wszystkim jajka pod różnymi postaciami i kawa. Według raportu HRS z 2017 r. 30% ankietowanych klientów hoteli uznało, że najważniejszym składnikiem śniadania jest kawa. 54% badanych przedstawicieli branży deklaruje, że w ich hotelu serwuje się kawę z ekspresu ciśnieniowego, a każdy hotel średnio zużywa 211 kg kawy rocznie. 

Czytaj więcej

Alergik na śniadaniu

Statystyki pokazują, że w wielu hotelach śniadania zjada 90% gości, należy więc dostosować menu w restauracji do wszystkich. Coraz więcej osób dotykają alergie i nietolerancje pokarmowe, dlatego też należy w odpowiedni sposób informować o alergenach. Reguluje to unijne rozporządzenie, a przepisy sprawdza Sanepid. Pamiętajmy, że niepoinformowanie gościa o alergenach może prowadzić do wstrząsu anafilaktycznego, a w konsekwencji nawet do zgonu.

Czytaj więcej

Na dobry początek – śniadanie

Truizmem będzie pisanie, że gość, opuszczając hotel po dobrym śniadaniu, wróci do nas, a po kiepskim nie ma na to szans. Z wielu badań przeprowadzanych w różnych krajach, także w Polsce, wynika, że z pobytu w hotelu zapamiętuje się najbardziej śniadanie i wygodne łóżko. Jeśli zapewnimy gościom to minimum, to reszta będzie „tylko” wartością dodaną.

Czytaj więcej

Grunt to skuteczna filtracja – okapy na potrzeby restauracji hotelowej

Jednym z największych wyzwań, z którym trzeba się zmierzyć podczas projektowania kuchni w hotelowej restauracji, jest zapewnienie w niej komfortowych warunków pracy. Nie należy to do łatwych zadań, ponieważ jest to zazwyczaj zatłoczone pomieszczenie, pełne gorącej pary, intensywnych zapachów oraz pryskającego tłuszczu. Urządzeniem, które jest niezbędne do prawidłowego funkcjonowania instalacji wentylacyjnej w kuchniach jest okap gastronomiczny.

Czytaj więcej