Czas na osady! Czyli jak moduły mogą wspomóc rynek hospitality

Hotelowy know-how

Osady nowoczesnych domów wypoczynkowych czy ustronne, klimatyczne siedliska to oferta, która przyciąga coraz szerszą grupę odbiorców planujących urlop czy wypoczynek. Dzięki technologii budownictwa modułowego 3D tego typu projekty mogą być realizowane i oddawane do użytku w niespotykanym dotychczas tempie, z zachowaniem najwyższej jakości i atrakcyjności formy.

Ze względu na zmieniające się upodobania społeczne hotelarstwo rozproszone przeżywa swój rozkwit. Pomaga mu z pewnością silny trend szukania kontaktu z naturą i wypoczywania na świeżym powietrzu, Przyczyniła się do tego również sytuacja pandemiczna, z którą cały świat boryka się od 2020 roku. COVID-19 bardzo dotkliwie dla branży wstrzymał na długie miesiące cały sektor hotelarski i rynek czasu wolnego. Równocześnie „przeprogramował” myślenie wielu osób na temat wypoczynku i skłonił do szukania alternatyw dla tradycyjnie pojmowanej turystyki. Coraz więcej osób na miejsce swojego wymarzonego, wakacyjnego adresu zaczęło obierać lokalizacje oferujące intymność i pewien rodzaj dystansu społecznego. Ważna stała się także swoboda i niezależność oraz – wspomniana już wcześniej – bliskość natury.
Wolny od zgiełku i tłumów, spokojny, powolny wręcz odpoczynek jest nowym objawieniem. Ten rosnący trend, podsycany myśleniem o ekologii, zrównoważonym rozwoju i życiu w duchu „slow life”, zauważają inwestorzy. Zarówno hotelarze planujący powiększenie swojej bazy noclegowej czy rozpoczęcie nowej inwestycji, jak i osoby, które myślą dopiero o zainwestowaniu pieniędzy w branżę wypoczynku.
 

POLECAMY


Modelowy przykład: foREST od Weranda Home

W malowniczym otoczeniu lasu i jezior, w podpoznańskiej Sławicy, powstało miejsce, które swoim charakterem przyciąga fanów niespiesznej turystyki. Prowadzony przez rodzinną firmę koncept Weranda Home to wyjątkowe miejsce na mapie polskiego wypoczynku. W sercu Parku Krajobrazowego Puszczy Zielonki, w bezpośrednim sąsiedztwie dwóch jezior: Księża i Borowego, stoi okazała rezydencja z 12 luksusowymi apartamentami oraz wolnostojąca willa. Łącznie w swojej strefie hotelowej pomieszczą one ponad 60 gości. Do ich dyspozycji jest restauracja, strefa chillout i sala bankietowa. Infrastruktura miejsca pozwala na organizację konferencji, szkoleń czy wesel. Jednak od pewnego czasu właściciele poszukiwali sposobu na zaproponowanie nowej, bardziej kameralnej oferty swoim gościom, która pozwoliłaby jednocześnie zwiększyć bazę noclegową i jeszcze lepiej rozwinąć dobrze prosperujący biznes.
Mając na uwadze wyjątkowość miejsca w otoczeniu puszczy, rozbudowa oferty noclegowej bez ingerencji w ciszę i krajobraz możliwa była tylko dzięki technologii modułowej 3D. Ten sposób budowania od wielu lat jest dynamicznie rozwijającym się trendem w międzynarodowej branży hospitality. Dotyczy to zarówno sektora hotelarstwa rozproszonego opartego na wolnostojących, często jednokondygnacyjnych domach, jak i inwestycjach złożonych z wielokondygnacyjnych obiektów hotelowych. Nowa część rozbudowanego konceptu Weranda Home otrzymała nazwę foREST. 
 


W pierwszej fazie projektu, realizowanej jesienią 2020 roku, powstało 5 całorocznych modułowych domów. Każdy z nich, liczący 35 m2, posiada sypialnię, łazienkę z prysznicem, salon z rozkładaną sofą, aneks kuchenny, antresolę i duży taras wyposażony w meble ogrodowe. Domy przyjechały na miejsce wykończone pod klucz i całkowicie wyposażone. Ta cecha modułowego budownictwa sprawia, że jest ono atrakcyjne wszędzie tam, gdzie liczy się nie tylko jakość, ale również czas realizacji i nieinwazyjność z...

Pozostałe 70% treści dostępne jest tylko dla Prenumeratorów

Co zyskasz, kupując prenumeratę?
  • 6 elektronicznych wydań,
  • nieograniczony – przez 365 dni – dostęp online do aktualnego i archiwalnych wydań czasopisma,
  • ... i wiele więcej!
Sprawdź szczegóły

Przypisy