Dołącz do czytelników
Brak wyników

Rewitalizacje obiektów hotelowych

8 czerwca 2022

NR 3 (Maj 2022)

Nosalowy Park – hotel, który inspiruje

0 119

Jak przystało na najwyżej oceniany hotel pod Tatrami* – zachwyca designem, widokami, lokalizacją, jakością i atmosferą. W Zakopanem, w jednej z najbardziej wymagających i konkurencyjnych miejscowości wypoczynkowych w Polsce, 5* Nosalowy Park Hotel & Spa zrobił krok dalej w najlepsze hotelarskie tradycje Zakopanego. Ten elegancki obiekt zaprojektowano z myślą o gościach, którzy chcą doświadczyć nowej jakości wypoczynku w scenerii Tatr. Luksusowego, ale przystępnego i nastawionego na ich indywidualne potrzeby.

Nosalowy Park – hotel, który inspiruje

Nosalowy Park Hotel & Spa położony jest w otoczeniu starego, bukowego parku, w centrum Zakopanego (niespełna 500 m od Krupówek, 300 m od dworca PKP). Z hotelu zaledwie kilka kroków spacerem dzieli gości od znanych, zakopiańskich atrakcji. To doskonałe miejsce na wypady w góry, wędrówki po Zakopanem i jednocześnie spokojny wypoczynek – otoczenie obiektu oddziela go od gwarnych arterii. Swoją premierę hotel miał w lipcu 2020 roku. Od dnia otwarcia Nosalowy Park Hotel & Spa wyróżnia nie tylko wysmakowany, inspirowany art déco design, ale przede wszystkim bardzo wysoka jakość usługi. Gościnność i obsługa na 5* poziomie stały się wyróżnikiem tego miejsca. Dbałość o to, by każdy czuł się tu „dopieszczony”, przyświeca idei hotelu w każdym aspekcie jego funkcjonowania. To, co wyróżnia Nosalowy Park Hotel & Spa to podejście do gościa, możliwość pełnej personalizacji pobytu dzięki usługom Concierge i Guest relations. 
 

POLECAMY


Historia z romansem w tle

Nosalowy Park Hotel & Spa powstał z połączenia zabytkowej Willi Marilor z nową częścią hotelową nawiązującą do stylu art déco i międzywojennego Zakopanego. Nosalowy Park stawia na nowoczesność, ale równocześnie nie odcina się od historii. 
W dwudziestoleciu międzywojennym elegancki budynek Willi Marilor był pierwszym, który mijał turysta, idąc lub jadąc od dworca kolejowego w Zakopanem. Budynek stał w rozległym parkowym otoczeniu, oferując niczym nieprzesłonięty widok na Tatry. Wybudowany został przez Ignacego Szczeniowskiego – bogatego fabrykanta, „króla cukrowni” – z miłości dla młodej żony Marii Eleonory Gadomskiej. Nazwa pochodziła od jej imion. Gmach wyróżniał się w panoramie miasta i odbiegał od powszechnych w Zakopanem wzorców. Willa Marilor miała oszałamiać i przywoływać skojarzenia z najsłynniejszymi europejskimi kurorta-
mi – np. Baden pod Wiedniem. W pierwszej dekadzie XX wieku Zakopane było jednym z najistotniejszych punktów na mapie życia towarzyskiego polskich elit. Pod Tatrami bywali uznani twórcy: Henryk Sienkiewicz, Stefan Żeromski, Jan Kasprowicz, Kazimierz Przerwa-Tetmajer, Stanisław Witkiewicz, Ignacy Jan Paderewski, Mieczysław Karłowicz, Witkacy, Leon Chwistek, Karol Szymanowski czy Bronisław Malinowski. Na sezon zjeżdżali artyści i ludzie interesu, wśród których Szczeniowski miał wielu znajomych oraz kontrahentów. Gościła tu śmietanka towarzyska – każdy, kto chciał należeć do prominentnego towarzystwa, musiał tu bywać. Po ponad stu latach od powstania Willa Marilor otworzyła swoje progi w nowej, zachwycającej odsłonie jako Nosalowy Park Hotel & SPA, tym razem przed każdym, kto pragnie doświadczyć relaksu i znaleźć inspirację. 
 


Inspirująca jakość i elegancka odwaga hotelu Nosalowy Park

Historia zaklęta w murach Willi Marilor, park bukowy otaczający budynek, czuwające w tle majestatyczne szczyty gór zapowiadają błogi wypoczynek i inspirują do odkrywania stolicy Tatr poza utartym szlakiem. Nosalowy Park oferuje 137 luksusowych pokoi w standardzie 5*, w tym apartamenty na najwyższych kondygnacjach z prywatnymi tarasami i panoramicznym widokiem na Tatry i pasmo Gubałówki. Aranżacja wnętrz stanowi połączenie dwóch stylów: secesji i art déco, który królował w architekturze wnętrz w dwudziestoleciu międzywojennym, a więc wtedy, gdy budynek przeżywał okres swojej świetności jako jeden...

Pozostałe 70% treści dostępne jest tylko dla Prenumeratorów

Co zyskasz, kupując prenumeratę?
  • Sześć numerów czasopisma w wersji papierowej,
  • prenumeratę w wersji elektronicznej,
  • pełne archiwum czasopisma online,
  • 4 dostępy do szkoleń / webinariów organizowanych przez redakcję...
  • ... i wiele więcej!
Sprawdź szczegóły

Przypisy