Autor: Grzegorz Miller

Dziennikarz w latach 1996–2006. Zastępca redaktora naczelnego w legendarnym piśmie komputerowym RESET, zajmował się także tematyką finansową i IT w pismach: CRN Polska, Focus, Gazeta Finansowa, Home&Market, Gentleman. W branży Public Relations od 2006 r., prowadzi własną agencję MillerMedia, w której wraz ze zgranym zespołem zrealizował projekty komunikacyjne dla m.in. BASF, Checkpoint, Finiata, Kruszwica, Lenovo, MKT Group, Polskie Stowarzyszenie Producentów Oleju, Tax Care, ZPPP Browary Polskie. Łączna wartość zrealizowanych projektów od 2014 r. – ponad 11 mln zł.

Działy
Wyczyść
Brak elementów
Wydanie
Wyczyść
Brak elementów
Rodzaj treści
Wyczyść
Brak elementów
Sortowanie

Komunikacja z klientem w branży hotelarskiej. Jak powinna być prowadzona i jakie kanały wybrać

Komunikacja jest sercem każdej branży. To, jak rozmawiamy z naszymi klientami, decyduje o tym, czy zostaną z nami na dłużej, czy wybiorą konkurencję. Branża hotelarska, będąca jednym z filarów sektora usług, stoi przed wyjątkowym wyzwaniem. Gość hotelowy nie jest tylko klientem; jest też mieszkańcem, choćby na jedną noc. Jego doświadczenie z hotelem rozpoczyna się od pierwszego kontaktu, a kończy w chwili wymeldowania – i każdy z tych kontaktów ma znaczenie.

Czytaj więcej

Znaczenie public relations w branży HoReCa

Public Relations (PR) to sztuka zarządzania komunikacją pomiędzy organizacją a jej otoczeniem. Ta praktyka jest niezwykle ważna w każdej branży, ale ma szczególne znaczenie w sektorze HoReCa, gdzie reputacja i wizerunek marki mogą znacznie wpłynąć na decyzje klientów.

Czytaj więcej

Blog hotelowy – skuteczne narzędzie promocji i pozyskiwania nowych klientów

Dziś, kiedy konkurencja na rynku hotelarskim jest coraz większa, a klienci coraz bardziej wymagający, warto poszukiwać nowych kanałów komunikacji i promocji. Blog hotelowy to doskonały sposób na zbudowanie relacji z klientami, wyróżnienie się na tle konkurencji i przyciągnięcie nowych gości. W niniejszym artykule przedstawiam przykłady blogów hotelowych, narzędzi wspomagających promocję oraz pomysły na źródła treści.

Czytaj więcej

To się dobrze kojarzy! Czyli o budowaniu dobrego wizerunku hotelu i restauracji

Jakie działania marketingowe hotelu trzeba prowadzić, by marka była dobrze kojarzona? Marka hotelu lub restauracji to nie tylko nazwa i logo, ale również sposób, w jaki działa biznes. Dobra reputacja to nieoceniona wartość w branży turystycznej i gastronomicznej. Dzięki pozytywnym skojarzeniom klienci częściej wybierają dane miejsce, polecają je dalej oraz chętniej z niego korzystają. Poniżej przedstawiam kilka działań, które mogą pomóc w budowaniu i utrzymywaniu dobrej marki hotelu lub restauracji.

Czytaj więcej

Jak drobne elementy wpływają na wizerunek hotelu bądź restauracji?

Drobne działania marketingowe mogą mieć ogromny wpływ na wizerunek hotelu lub restauracji. Na przykład drobnostki takie jak dodatkowe przekąski lub napoje, uprzejma i profesjonalna obsługa, czyste i schludne pokoje czy atrakcyjne menu mogą przyciągnąć gości i sprawić, że będą oni czuć się mile widziani.

Czytaj więcej

CSR w branży hotelarskiej – czy jest konieczny? (cz. II)

Społeczna odpowiedzialność biznesu coraz częściej staje się ważnym punktem działalności w firmach – nie tylko tych dużych i międzynarodowych, lecz także mniejszych, lokalnych przedsiębiorstw. W jaki sposób branża hotelarska może pokazać, że jest odpowiedzialna społecznie? Wracamy do działań CSR w branży hotelarskiej. W tym artykule przyjrzymy się, co warto wdrażać w ramach działań CSR i dlaczego dobrze jest inspirować się przykładami działań z polskiego podwórka.

Czytaj więcej

CSR w branży hotelarskiej – czy jest konieczny? (cz. I)

Dbanie o społeczną odpowiedzialność biznesu wydaje się domeną jedynie dużych i bogatych firm, które mogą sobie pozwolić na działania, niebezpośrednio przekładające się na przychody. Czy na pewno? Może obiekty hotelowe i konferencyjne także powinny brać udział w działaniach, które służą społeczności? A może jest to strata czasu?

Czytaj więcej

PR w turystyce – o czym musisz pamiętać? Jak walczyć o dobrą opinię hotelu i dlaczego to takie ważne?

Promocja w branży turystycznej to wyjątkowo złożony temat i nie lada wyzwania dla właścicieli i menedżerów hoteli. Dobrze poprowadzone działania z zakresu Public Relations i reklamowe dają jednak ogromne korzyści na długie lata. Jak zadbać o dobry PR hotelu i sprawić, by goście nie tylko wracali do obiektu, ale też polecali go innym? W jaki sposób zarządzać opiniami gości, by budować zaufanie wśród obecnych i przyszłych gości? Czytaj dalej, jeśli chcesz dowiedzieć się, jak dbać o PR w turystyce.

Czytaj więcej