Sektor turystyczny w 2022 r.

Optymalizacja kosztów

W roku 2022 sektor turystyczny będzie musiał dostosować się do niestabilnego klimatu. Unia Europejska zdecydowanie zmierza do neutralności klimatycznej, między innymi poprzez podnoszenie opłat ze emisje dwutlenku węgla. Zmienią się sposoby produkcji energii, transportu, a także budowania – wszystko to będzie miało wpływ na branżę turystyczną.

POLECAMY

Największej zmianie ulegną technologie budowlane, co wpłynie na nowobudowaną bazę turystyczną. Z uwagi na wymogi prawne oraz wyższą świadomość ekologiczną, wzrośnie znaczenie drewna. Jego odnawialność, mniejszy ślad węglowy w stosunku do budownictwa betonowego oraz mniejsza ilość wymaganej energii przy dużej wytrzymałości i plastyczności to tylko kilka z wielu zalet tego surowca. Nadal rosnąć będzie także znaczenie prefabrykacji, która pozwala znacznie skrócić czas realizacji inwestycji, a co za tym idzie zoptymalizować użycie energii i materiałów budowlanych. Rozwiązaniem łączącym oba elementy jest technologia szkieletowa- drewniana.

Wykonane z prefabrykowanych, drewnianych elementów moduły, powstające w zamkniętej i kontrolowanej fabryce, pozwalają na odwzorowanie projektu w najmniejszych szczegółach. Na placu budowy następuje już tylko ostateczny montaż, bez zbędnych odpadów budowlanych. Sposób ten umożliwia ukończenie inwestycji w kilka miesięcy pozwalając jednocześnie ograniczyć koszty finansowe czy środowiskowe.

Technologia szkieletowa- drewniana zapewnia także najwyższą jakość – pokazuje to np. zrealizowane przez Unihouse -  Suntago Village w Park of Poland, gdzie w ciągu trzech miesięcy zamontowano 92 moduły. Każdy z nich jest indywidualnym, pełnym wygód domem wypoczynkowym, gotowym na przyjęcie turystów. Drewniane moduły nadają się również do budowy hoteli, co widać po wykonanym w tej technologii Hotelu Iskra w Mierzęcicach.

Przypisy