Autor: Agata Frątczak

Właścicielka pracowni architektury wnętrz Madama, autorka kilkuset realizacji. Doświadczenie zdobywała w pracowniach w Hiszpanii i Hongkongu. 

www.madama.pl

Działy
Wyczyść
Brak elementów
Wydanie
Wyczyść
Brak elementów
Rodzaj treści
Wyczyść
Brak elementów
Sortowanie

Dodatki. To one odpowiadają za efekt!

Wielu właścicieli hoteli w nieskończoność przekłada renowację wnętrz. Tymczasem brak czasu czy pieniędzy nie musi stać na drodze do stopniowego remontu! Warto zacząć od dodatków, które nie wymagają w większości żadnych skomplikowanych renowacji. Później można je przenieść już do nowego, odświeżonego wnętrza, zachowując w oczach gości ciągłość koncepcji. 

Czytaj więcej

Jak urządzić hotel w górach, a jak nad morzem?

Sieci rybackie w hallu czy nowoczesność oderwana od miejscowej tradycji? Na szczęście istnieje trzecia droga w wystroju górskich i nadmorskich hoteli. Przy okazji pozwala oszczędzić na rachunkach, zachęcić gości do pobytu i zbudować kultową przestrzeń.

Czytaj więcej

Hotel czy Airbnb?

Nie da się ukryć: apartamenty na wynajem z punktu widzenia podróżnych są jak hotel, tylko... lepsze. Jest jednak i druga strona medalu – za pomocą prostych zmian w wystroju czy marketingu można zmienić swój hotel tak, by przypominał przytulne mieszkanie..., ale dużo lepsze. 

Czytaj więcej

Sztuczna inteligencja w hotelu?

Według Global Market Estimates zastosowanie sztucznej inteligencji w światowym hotelarstwie będzie w najbliższych latach rosło o 10 proc. rocznie. Już teraz rewolucjonizuje zamówienia, obsługę gości i zarządzanie zasobami w niejednym hotelu. 

Czytaj więcej

Hotel w skandynawskim stylu

Czy jest sens wprowadzać styl naszych sąsiadów z północy do polskiego hotelu? Okazuje się, że tak, bo niewielkim kosztem można zrobić wrażenie, o jakim marzą goście. Podpowiadam, jak zacząć, nawet jeśli w planach jest na początek zmiana koncepcji tylko jednego pokoju lub części hotelu.

Czytaj więcej

Wystrój hotelu na 4 pory roku: zima

Aby zobaczyć najbardziej spektakularne dekoracje zimowe, goście przybywają do hoteli z drugiego końca świata. Mając pod ręką najprostsze inspiracje, jak sople lodu czy ośnieżone gałązki, można stworzyć zimą w hotelu niesamowitą scenerię. Długo będzie cieszyła oko na Instagramie, a po zakończeniu sezonu goście na zawsze zabiorą jej wspomnienie do domu.

Czytaj więcej

Jesienne zmiany w wystroju – okiem eksperta

Wydaje się, że jesień to najmniej spektakularna pora roku. Hotel odpoczywa po pełnym wrażeń lecie i powoli przygotowuje się na zimę. Warto w pełni wykorzystać okres przejściowy, inspirując się kolorami i klimatem jesieni. Również ze względów marketingowych.

Czytaj więcej

Lato w hotelu: minimum środków, potężny efekt

Polska aura nawet w szczycie sezonu może zaskakiwać szarością nieba, grafitem burzowych chmur, brązem na miedzach i w kałużach… A przecież Polacy, gdy wyjeżdżają na urlop, chcą zapomnieć o codzienności. Odpowiednie techniki mogą sprawić, że niezależnie od pogody pokój hotelowy będzie oazą skąpaną w słonecznym blasku.

Czytaj więcej

Jak projekt hotelu wpłynie na przychody?

Wzrost zysków z prowadzenia hotelu po renowacji to nie mglista obietnica. Badania prowadzone na całym świecie dają na to konkretne dowody. Dodajmy do tego takie czynniki, jak większa satysfakcja klienta czy spadek kosztów napraw i utrzymania budynku, by uzyskać przepis na sukces.

Czytaj więcej

Jak przestrzenie dodatkowe i wspólne wpływają na obroty w hotelu?

Hotelowa rzeczywistość stale się zmienia, odzwierciedlając zmiany, jakie zachodzą również w społeczeństwie. Do tej pory standardowe było panujące w ubiegłym wieku podejście, według którego na przychody hoteli składał się zysk z wynajmu pokoi. To prowadziło do logicznego wniosku, że tych powinno być jak najwięcej. Dziś jest już nieco inaczej, co widać w częściach wspólnych najlepszych hoteli.

Czytaj więcej