Autor: Tomasz Chojnacki

Absolwent zarządzania w Wyższej Szkole Handlowej we Wrocławiu oraz organizacji turystyki i rekreacji. Od 15 lat w branży interaktywnej, od 10 związany z branżą hotelową i turystyczną. Pracował dla takich marek, jak Mercedes-Benz, Koleje Dolnośląskie S.A. czy Thomas Cook AG. Przez ostatnie 6 lat zajmował stanowisko dyrektora Działu Sprzedaży w firmie Profitroom, gdzie od początku budował dział sprzedaży, a w późniejszym okresie, jako dyrektor ds. Kluczowych Klientów, dbał o optymalny dobór narzędzi dla hoteli i zapewnienie im najwyższej jakości obsługi. Odwiedził ponad 850 obiektów hotelarskich. Założyciel firmy Hotel Marketing Group, zajmującej się szkoleniami, marketingiem internetowym, kampaniami w social mediach oraz poprawą wizerunku i opinii w internecie. Od 2018 r. także wykładowca studiów podyplomowych w Wyższej Szkole Hotelarstwa i Gastronomii w Poznaniu.

Działy
Wyczyść
Brak elementów
Wydanie
Wyczyść
Brak elementów
Rodzaj treści
Wyczyść
Brak elementów
Sortowanie

Raport z badania „Sytuacja w branży noclegowej oczami hotelarzy”

Serwis konferencyjny mojekonferencje.pl wraz z Tomaszem Chojnackim z Hotel Marketing Group w dniach 8–15 maja 2020 r. przeprowadzili badanie mające na celu analizę kondycji hoteli i innych obiektów noclegowych w czasie epidemii. To zupełnie nowa rzeczywistość, w której, chcąc nie chcąc, branża musi się odnaleźć.

Czytaj więcej

10 najgorętszych trendów w hotelarstwie

Działalność biznesowa w obecnych czasach, w tym również w branży hotelarskiej, podlega nieustannym i szybkim zmianom, wynikającym w szczególności z ogromnego rozwoju technologii informatycznych, ale nie tylko. Niezbędna jest więc świadomość, jakie trendy obecnie królują i na czym warto się skoncentrować w najbliższej przyszłości.

Czytaj więcej

10 praktycznych sposobów zwiększających widoczność hotelu w mediach społecznościowych

Media społecznościowe, w tym najpopularniejszy z nich Facebook, są nie tylko narzędziem kontaktu oraz źródłem informacji i rozrywki. To również znakomite narzędzie marketingowe, zwłaszcza w przypadku niektórych branż, do których z pewnością zalicza się branża hotelarska. Na Facebooku jest wielu potencjalnych klientów, do których warto trafić ze swoim przekazem marketingowym, zarówno bezpłatnym, jak i płatnym, zwiększyć świadomość marki czy sprzedać konkretne usługi.

Czytaj więcej

Gry hotelowe w marketingu – jak to działa?

W obecnych czasach, w których żyją nasi potencjalni goście, okresie dobrobytu i najnowszych technologii, najważniejszym elementem skutecznej komunikacji z klientami jest budowanie relacji opartej na mechanizmach z ich codziennego, nowoczesnego życia. Dlatego warto wspomnieć o pojęciu grywalizacji i zastanowić się, czy można zastosować schematy z gier w hotelowych działaniach marketingowych.

Czytaj więcej

Pozycjonowanie nadal popularniejsze niż linki sponsorowane

Już po raz czwarty portal mojekonferencje.pl przeprowadził badanie „Marketing internetowy hoteli i obiektów konferencyjnych 2017/2018”. Oparty na wynikach badania raport, tak jak w poprzednich latach, pokazuje podejście branży hotelarskiej do obszaru marketingu internetowego, a także wskazuje, jakie stosuje ona narzędzia marketingowe. 

Czytaj więcej

Sieciowy rynek konferencyjny w Polsce kontra rynek MICE w Europie

Sale biznesowe i konferencyjne w Polsce całkowicie się zmieniły. Mało atrakcyjne przed laty obiekty hotelarskie stały się bardzo dobrze zorganizowanymi miejscami skierowanymi do segmentu biznesowego. Bez wątpienia nasz kraj dogania pod kątem MICE państwA Europy Zachodniej. 

Czytaj więcej

Trendy 2019 – co czeka branżę hotelarską? (cz. I)

Hotelarstwo podąża za pragnieniem doświadczania, a zatem trudno o bardziej dynamiczną branżę. Już nie wystarczy spełnienie podstawowej potrzeby gościa hotelowego. Oczekuje on niepowtarzalności i unikatowości. Przy zaspakajaniu tych niestandardowych potrzeb warto mieć także na uwadze optymalizację procesów, które mają związek z pobytem gościa w hotelu. Aktualne trendy w hotelarstwie dążą właśnie do optymalizacji oraz innowacyjności. 

Czytaj więcej

Zaplecze technologiczne w biznesie konferencyjnym – jak sprostać wymaganiom?

Na tytułowe pytanie nie sposób udzielić prostej odpowiedzi. Naszym celem jest bardziej nakreślenie ogólnego obrazu sytuacji, a także dostarczenie wartościowych „insightów” dotyczących technologicznych zmian w branży konferencyjnej.  

Czytaj więcej

Nowoczesny marketing dostarcza hotelom gorące leady

Leady sprzedażowe to potencjalnie ważne źródło przychodów, również w branży hotelarskiej. Działania z zakresu ich generowania (tzw. lead generation) mogą przybierać różne formy i wykorzystywać zróżnicowaną technologię, dopasowaną do indywidualnych potrzeb danej firmy i branży, w której funkcjonuje.
Czytaj więcej

Rynek obiektów konferencyjnych w Polsce w 2018 r.

Portal SaleBiznesowe.pl prezentuje raport zawierający analizę rynku branży spotkań i sytuację obiektów konferencyjnych w Polsce w 2018 r. Materiał opracował Tomasz Chojnacki z Hotel Marketing Group i Dariusz Ogrodnik z SaleBiznesowe.pl. Raport zamieściliśmy w magazynie "Biznes Hotel" 1/2018.
Czytaj więcej

Zarezerwuj hotel w wirtualnej rzeczywistości

Virtual Reality (VR) czyli wirtualna rzeczywistość to obecnie jedno z tzw. "buzz words", czyli terminów, o których wszędzie się mówi. To sposób użycia technologii komputerowej w tworzeniu efektu interaktywnego, trójwymiarowego świata, w którym obiekty dają wrażenie przestrzennej obecności, tak jakby istniały naprawdę.
Czytaj więcej

Jak wykorzystać LinkedIn w działaniach marketingowych i promocji hoteli?

LinkedIn to najpopularniejszy na świecie serwis społecznościowy specjalizujący się w kontaktach zawodowo-biznesowych. Większość osób uważa, że to portal wyłącznie dla szukających pracy, ale czy rzeczywiście tak jest?
Czytaj więcej