Autor: Anna Tafelska

Wieloletni hotelarz praktyk, ekspert firmy konsultingowo-szkoleniowej SPA Professionals. Wykładowca Wyższej Szkoły Biznesu i Nauk o Zdrowiu z zakresu sprzedaży, marketingu i zarządzania przychodem SPA. Współtwórca wspaniałych kosmetyków naturalnych do SPA. Instruktor fitness oraz wellness coach.

Działy
Wyczyść
Brak elementów
Wydanie
Wyczyść
Brak elementów
Rodzaj treści
Wyczyść
Brak elementów
Sortowanie

Jak zarządzać obiektem wellness & SPA w dzisiejszych czasach?

Podczas gdy zarządy polskich hoteli walczą o przetrwanie i skupiają się na najpilniejszych potrzebach, terapeuci i menedżerowie SPA podnoszą dyskusje w sieci na temat organizacji i etyki ich pracy. Napotkałam ostatnio ważną, międzynarodową dyskusję, która przedstawiała obawy pracowników hotelowych SPA z różnych zakątków świata. Stawiano w nich śmiałe tezy. Głosy były podzielone. W skrócie: pracownik kontra pracodawca, zarządzanie przez budżet kontra ludzkie potrzeby.

Czytaj więcej

Strategia zarządzania hotelowym SPA w kryzysie

Jak pandemia Covid-19 wpłynie na zmianę wyborów społeczeństwa po kryzysie? Wszystko wskazuje, że będziemy szukać przede wszystkim zdrowia, spokoju wewnętrznego, długowieczności i to wszystko w większym docenieniu natury niż dotychczas. Usługi wellness będą rozkwitać w obliczu wzmożonego popytu. Oznacza to dla hoteli resortowych otworzenie nowych szans!

Czytaj więcej

Przegląd profesjonalnych kosmetyków do obiektów hotelowych

Co chętniej stosują hotelarze? Jaką jakość kosmetyków dziś zapewniają? Czy w czasach, gdy tak ważne jest dbanie o utrzymanie czystości środowiska i ograniczenie ilości odpadów plastikowych, nadal miniaturowe kosmetyki są cenniejsze od tych w zbiorczych opakowaniach? Czy w hotelowej łazience możemy spodziewać się żelu pod prysznic mającego certyfikat kosmetyku ekologicznego? Na te pytania szukała odpowiedzi redakcja „Biznes Hotelu”.

Czytaj więcej

Rentowne SPA – jakich błędów unikać

Aby SPA było rentowne, warto dobrze zaplanować strukturę zatrudnienia i rozdzielić obowiązki tak, by każdy wiedział, co i jak robić. W tym artykule wyjaśnię, jakich błędów nie popełniać, by było to możliwe Do zrealizowania.

Czytaj więcej

Podnosimy ceny SPA. Od czego zacząć?

O ile za większością budżetów hotelowych SPA stoją eksperci doświadczeni w tej dziedzinie oraz mocne tabele excelowskie, które prognozują zmiany kosztów, o tyle w mniejszych SPA oraz w gabinetach brak tej wiedzy może być bardzo boleśnie odczuwalny. Wzrost cen zaskoczy wszystkich nieprzygotowanych i nieświadomych zmian. Czy zatem należy podnieść ceny usług SPA? O ile? Jak zabezpieczyć się przed kolejnymi wzrostami kosztów?

Czytaj więcej

Wyposażenie hotelowego SPA. Co wybrać?

Tak jak w filmie: dobry tytuł i krótki opis powodują, że albo masz ochotę pójść do kina na nowość, albo nie. Dobra książka też zachęca okładką, tytułem i krótkim opisem umieszczonym na tylnej okładce. Już po tych wstępnych informacjach jesteś w stanie ocenić, czy film lub książka są w Twoim klimacie, czy nie. Wyposażenie, które wybierzesz do swojego SPA, to Twoja okładka. Marketingowa zapowiedź tego, 
co Twój klient zobaczy i otrzyma po przyjeździe.

Czytaj więcej

SPA menu, cennik i oferta zabiegu – jak konstruować, by sprzedawać?

W ostatnim numerze „Biznes Hotelu” pisałam o tym, jak możesz dokonać analizy rentowności Twojej oferty zabiegowej. Gdy wiesz już, jak zyskowna jest każda z Twoich usług, to czas zestawić ten wynik z ilością sprzedaży danej usługi. W tym artykule podpowiem, jak konstruować menu SPA, cennik i ofertę zabiegów, by pomogły w sprzedaży. Wyjaśnię również, jakie formaty druku zastosować oraz czy klienci rzeczywiście czytają opisy zabiegów.

Czytaj więcej

Sprzedawaj skutecznie usługi SPA

Skuteczna sprzedaż usług SPA w hotelu to praca zespołowa – zaczynając od dyrektora hotelu, przez dział marketingu i sprzedaży, kierownika SPA, recepcję główną, recepcję SPA, na terapeutach kończąc. Częstym 
problemem w hotelowych SPA jest fakt, że dział sprzedaży i marketingu sprowadza się do obsługi grup, konferencji i bankietów.

Czytaj więcej

Poważna konferencja a SPA – czy to się wyklucza?

Firmy organizujące konferencje w polskich hotelach mają bardzo zróżnicowane potrzeby oraz budżety. Inne firmy organizują konferencje w hotelach resortowych, inne w hotelach miejskich. Są też różne koncepcje na konferencje. „Poważne” konferencje często są tak przeładowane programowo, że ciężko znaleźć chwilę pomiędzy zakończeniem konferencji a wieczorną integracją przy kolacji. Uczestnicy takiej konferencji korzystają tylko z wykładów konferencyjnych oraz cateringu i noclegu.

Czytaj więcej

Co, jeśli „Pan Covid” zamyka obiekt?

Cała Europa, a nawet cały świat, rozpoczyna zmagania z nadchodzącym kryzysem związanym z sytuacją epidemiologiczną. Coraz większe ograniczenia nakładane przez rząd, coraz mniej gości i personelu. Coraz częstsze kwarantanny, a także zamknięte granice są powodem, że wiele obiektów jest zamkniętych, na krótszy lub dłuższy czas. Bezprecedensowa sytuacja.

Czytaj więcej

Trendy w SPA, które ułatwią zarządzanie w 2020 r.

Osoby zarządzające SPA, hotelem, kliniką czy salonem urody są najczęściej pracowite, wymagające wobec siebie wiele poświęceń. Jednocześnie cały czas poddawane trendom nadmiernego konsumpcjonizmu, napędzanym marketingiem i kredytami. Poświęcanie się dla pracy zderza się z nowym trendem wellness, czyli życia bez pośpiechu, gdzie jest czas na odpowiednią dietę, ćwiczenia i relaks.

Czytaj więcej

Kiedy SPA nie przynosi zysków

Masz duże obroty, lecz SPA nie generuje zysku? Czujesz, że gdzieś uciekają Twoje pieniądze? Poddaj analizie swoje menu SPA i sprawdź, czy jest ono rentowne. Aby mieć pewność, że Twoje SPA będzie rentowne, przyjrzyj się swojemu cennikowi i zweryfikuj wszystkie koszty związane z wykonywaniem usług. Wprowadź kontrolę kosztów, procedur zabiegowych oraz ich realizacji. W poniższym artykule wyjaśnię, co składa się na dobrze skalkulowaną cenę zabiegu.
Czytaj więcej