Autor: Wojciech Sroka

Partner Google, właściciel agencji marketingu dla hoteli Get In Web, certyfikowany specjalista Google Ads i Google Analytics. Specjalizuje się w marketingu internetowym dla obiektów hotelowych opartym na analityce internetowej.

Działy
Wyczyść
Brak elementów
Wydanie
Wyczyść
Brak elementów
Rodzaj treści
Wyczyść
Brak elementów
Sortowanie

10 trików jak zaoszczędzić budżet Google Ads

Dowiedz się jak ustawić swoje kampanie w trudnych czasach na przykładzie Hotelu Zamek Ryn na Mazurach. Poznaj nieoczywiste triki, które pozwolą Ci na znalezienie znacznych oszczędności na przykładzie miejsca, w którym bije serce Mazur, a wszechobecny duch historii sprawia, że czas staje w miejscu.

Czytaj więcej

Pobyt służbowy? Jak dotrzeć do gościa dzięki wyszukiwarce?

Hotele dostępne tylko dla gości przebywających w podróży służbowej, sportowców i medyków. Tak brzmi w skrócie treść aktualnych zasad prowadzenia działalności dla branży hotelarskiej. Część obiektów podjęło decyzje o zamknięciu, część nadal funkcjonuje i szuka każdej możliwości dotarcia do klientów na bieżące pobyty. Jak wykorzystać do tego celu kampanie Google Ads? Na które rozwiązania warto postawić i jak sprawić, aby w tym trudnym okresie trafiać precyzyjnie przy minimalnych budżetach?

Czytaj więcej

Wyszukiwarka – sprawdzone pomysły na trudny sezon jesienny

Czy wiecie, jaka jest główna zaleta widoczności strony hotelu w wyszukiwarce Google? Trafiamy w ten sposób tylko do osób, które faktycznie są zainteresowane konkretnym tematem, czyli hotelową ofertą. Nie strzelamy na oślep – „celujemy” tylko do odpowiedniej osoby w odpowiednim czasie. Dobrze przemyślany komunikat reklamowy i trafnie wytypowane słowo kluczowe będą stanowić zgrany duet w walce o klientów w trudnej COVIDowej rzeczywistości w branży hotelarskiej. A ta w branży układa się różnie

Czytaj więcej

Kampanie reklamowe w kryzysowej rzeczywistości

Sytuacja związana z trwającą epidemią to najtrudniejszy kryzys w branży, z jakim przyszło nam się spotkać. Z jednej strony ograniczona obecnie działalność operacyjna, z drugiej – powolny rozruch maszyny marketingowo-sprzedażowej. Nie inaczej jest w przypadku kampanii Google Ads – wznawianie kampanii prowadzonych do tej pory bez zmian w strategii może powodować niepotrzebne marnowanie budżetów.

Czytaj więcej

Linki sponsorowane – przegapione rozwiązania i nowe możliwości dla hotelarstwa

Najpopularniejszy wśród hotelarzy program reklamowy rozliczany w modelu CPC to nieustanne zmiany. Nie inaczej było w 2017 r., który obfitował w nowości, a jednym z najbardziej zauważalnych przykładów jest z pewnością całkowicie nowy design interfejsu.

Czytaj więcej

Jak Hotel Arłamów wykorzystuje sztuczną inteligencję w kampaniach reklamowych?

Sztuczna inteligencja w rozwiązaniach tworzonych przez Google staje się coraz bardziej popularna. Jednymi z najbardziej namacalnych dowodów są personalizowane wyniki w wyszukiwarce dopasowane indywidualnie w zależności od naszych codziennych zachowań, a także personalizacja w innych usługach, m.in. Gmailu, Androidzie czy mapach. 

Czytaj więcej

5 funkcji do optymalizacji kampanii online hotelu

Google Ads to program, który nieustannie się zmienia. Liczba wprowadzanych funkcji i zmiany rozwiązań sprawiają, że niektóre z nich ŁATWO przegapić. Google Ads MA także funkcje dostępne od lat, ale rzadko wykorzystywane. Warto wobec tego je podsumować i dowiedzieć się, jak w praktyce wykorzystać je do optymalizacji kampanii online hotelu, usprawnić pracę recepcji czy poznać naszych konkurentów w różnych segmentach rynku. 

Czytaj więcej

Poznaj nowości w programach reklamowych

W ostatnich miesiącach Google serwuje dużo zmian w swoich programach reklamowych, z których coraz liczniej korzystają hotelarze. Niektóre zmiany to lifting znanych rozwiązań, ale nie brakuje też nowości określanych nawet mianem rewolucji.

Warto przyjrzeć się bliżej ZMIANOM w najpopularniejszych programach, czyli Google Ads i Google Analytics.

Czytaj więcej

Zastrzeżenie znaku na przykładzie Hotelu Unitral

Ostatnie lata wielu obiektom hotelowym upłynęły pod znakiem budowania strategii sprzedaży bezpośredniej (tzw. direct booking), w której ważnym czynnikiem jest prowadzenie kampanii brandowych (inaczej brandingowych czy ochrony marki), pełniących funkcję kampanii domykających sprzedaż. Koszty prowadzenia takich kampanii w stosunku do przychodów z samego tylko systemu rezerwacji online są zdecydowanie niższe niż płacenie prowizji pośrednikom OTA.

Czytaj więcej

Zmień stronę hotelu i zwiększ widoczność w internecie

Zmiana strony internetowej hotelu to nie lada wyzwanie. Inwestorzy nadal często postrzegają ją jako zbędny wydatek, marketing odpowiedzialny za ten proces ma pełne ręce pracy przez wiele miesięcy, a pozycjoner znający datę publikacji nowej wersji – nieprzespane noce. Może brzmieć niewiarygodnie, ale często tak jest.

Czytaj więcej

Jak prowadzić blog hotelowy?

Blog to według Wikipedii mający już 23-letnią historię dziennik sieciowy, który pełni kilka funkcji. Czy powinien być częścią współczesnej strony hotelu? Z pewnością tak, ponieważ w dobie coraz mniejszego zasięgu organicznego w wyszukiwarkach, może stanowić doskonałe źródło wizyt pod warunkiem odpowiedniego przygotowania. 

Czytaj więcej

Rok 2019 w wyszukiwarce. POZNAJ HOTELE wyszukiwane najczęściej

Jak co roku Google za pomocą swojego narzędzia Google Trends opublikował raport „Rok w wyszukiwarce” będący podsumowaniem wyszukiwanych słów kluczowych i tematów w 2019 r. Stworzyliśmy hotelarski odpowiednik tych zapytań, dzięki czemu powstała lista najpopularniejszych hoteli wyszukiwanych w 2019 r., ale też pośredników i regionów, do których wybierali się użytkownicy wyszukiwarki.

Czytaj więcej